Європейський День боротьби з торгівлею людьми відзначається 18 жовтня. Цей пам’ятний день був запроваджений у 2007 року Європарламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні, адже від цього явища може постраждати будь-хто: незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

В рамках проведення інформаційної години та з метою підвищення рівня обізнаності студентів щодо проблеми торгівлі людьми в читальній залі 29 жовтня пройшов захід «Торгівля людьми – сучасне рабство». Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

Студенти груп ПТ – 7 та Т – 6 мали можливість отримати інформацію щодо видів, форм експлуатації, шахрайських схем вербування та найголовніше – правил безпечного працевлаштування за кордоном. Проінформовано про установи та організації, куди можна звернутися в разі потрапляння в трудове рабство. Також наголошено на тому, що може зробити кожен, щоб запобігти торгівлі людьми.

Наш країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.