Цьогоріч  виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією Президент України  оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.

До цієї події був обраний офіційний логотип, який створив японський графічний дизайнер Томоо Каваі. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн, що символізує дружні відносини між Японією та Україною.

Останнім часом одним з найкрупніших іноземних інвесторів в Україні є Японія. Саме тому, окрім офіційних візитів Президента України, було 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Це рішення направлено на укріплення стосунків між державами та зміцнення стосунків у економічному та політичному секторі. Така позиція Президента України призведе до збільшення кількості візитів представників Японії в нашій країні та збільшення іноземних інвестицій в економіку.

Студенти технікуму теж долучилися до заходів щодо відзначення Року Японії в Україні. У рамках вивчення навчальної дисципліни «Географія» викладач Тіщенко О.Л. та спеціаліст обласної бібліотеки для юнацтва ім.В.Симоненка Стокос Р.О. для студентів-першокурсників груп ПТ-3 і Ф-3 провели віртуальну мандрівку на тему «Японія – країна, де сходить сонце».

Під час заочної подорожі студенти мали можливість ознайомитися з географічним і політико-економічним положенням країни, складом населення, господарством, культурою та традиціями Японії.