Велична, щедра і прекрасна мова,

Прозора й чиста, як гірська вода,

— То України мова барвінкова,

— Така багата й вічно молода…

Олександр Олесь

Вже 21 рік поспіль у цей день ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання!

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови  з  15  по  22  лютого  в  стінах  нашого  технікуму  проводилися  різноманітні  заходи,  в  яких  активну  участь  взяли  студенти  та  викладачі  української  мови  та  літератури (Гущина  А.В.,  Козиряцька  Н.А., Назаренко  І.Л.), працівники бібліотеки та інші.

-книжкова  виставка – «мово  моя  рідна,  мово  калинова…»

— хвилинка-цікавинка «Цікаві  факти  про  українську  мову»

-інформаційна   година —  «Говорімо  ураїнською»

-акція  —  «Проживемо  день  без  суржика»

-захист презентацій — «Суржику-НІ»

— конкурс плакатів «Я пишаюся тобою, рідна мово!»

У групі ХТ-7,8 проведена онлайн виховна година «До мови доторкнися серцем», на якій студенти переглянули презентацію, читали поезію сучасних поетів про мову, дізналися цікаві факти про розвиток мови тощо.

Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з студентських вуст, звучать дуже актуально!

Зі святом!!!