Велична, щедра і прекрасна мова,

Прозора й чиста, як гірська вода,

— То України мова барвінкова,

— Така багата й вічно молода.

Вона, як ніжна пісня колискова,

Заходить в серце й душу з ранніх літ,

Ця мова, наче пташка світанкова,

Що гордо лине в свій стрімкий політ.

Олександр Олесь

21 лютого представники  всіх  націй  і  народностей  відзначають  Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде  свято: до календарів усього  світу  воно  увійшло  тільки  в 1999 році.

Урочисте  святкування  цієї  визначної  дати  відбулася  в  Черкаському  комерційному  технікумі.

Починаючи  з  18  по  22  лютого  в  стінах  нашого  тхнікуму  проводяться  різноманітні  заходи,  в  яких  активну  участь  беруть  студенти  та  викладачі  української  мови  та  літератури ( Гущина  А.В.,  Козиряцька  Н.А., Назаренко  І.Л.):

-виховні   години — «Чарівні  звуки,  рідне слово — моя  сердечна  українська  мова»,  «Мова – талісман  людини  та  нації»;

-книжкова  виставка – «мово  моя  рідна,  мово  калинова…»;

-відео – скрайбінг — «Цікаві  факти  про  українську  мову»;

-інформаційна   година —  «Говорімо  ураїнською»;

-акція —  «Проживемо  день  без  суржика»;

-перегляд  відеороликів — «Пісні  народів  світу»;

-відвідування  книгарні  «Буквиця».

Цього дня проведено І етап ІX Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів1 курсу,  переможцями якого стали:

1 місце: Шустрова Айя Олегівна (студентка групи Т-5-09-18);

2 місце: Бабич Наталія Дмитрівна ( студентка групи СП-10-09-18);

Огієнко Наталія Дмитрівна( студентка групи Т-5-09-18).

3 місце: Ритко Дарина Олександрівна ( студент групи П-10-09-18);

Літвін  Аліна  Назарівна( студентка групи ПТ-5-09-18)

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!!!

Тож  побажаємо  всім  українцям,  що  свято  бережуть  українське  слово – щастя,  натхнення,  добра,  миру,  світлого  майбутнього,  живіть  повноцінним  життям,  досягайте  вершин,  адже  у  ваших  руках  доля  нашої  країни. любіть,  шануйте  і  бережіть  рідну  мову – вона  наш  генетичний  код.