22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 1941 року розпочався найбільш кривавий період Другої світової війни. Нині цього дня вшановується жертовність  українського народу у боротьбі проти нацизму та його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції.

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить —  і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь  жах війни на понівеченій українській  землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Горем і болем ця мить увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українська земля понесла надзвичайні втрати. Загалом – це 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд.  карбованців. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано в наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. На честь героїв споруджено пам’ятники та обеліски.

Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше, та всі, хто здобув Перемогу, навічно залишаються у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

З метою національно-патріотичного виховання, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в нашому навчальному закладі було проведено  заходи: тематичні виставки в кабінеті історії «Черкащина в роки Другої світової війни» та бібліотеці технікуму «Пам’ять не меркне з роками…», відеоперерва «22 червня 1941 року. Згадаймо ті роки», екскурсія для студентів І курсу до музею історії Черкаського комерційного технікуму, де студенти прослухали розповідь про ветеранів технікуму, які були учасниками бойових дій в часи Другої світової війни, їх подвиги та фронтове життя.