22 травня – 160-та річниця від Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі

22 травня – пам’ятна дата для кожного українця. Саме в цей травневий день у 1861 році відбулося перепоховання видатного українського поета, художника, громадського діяча та справжнього символа нації − Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

Помер 47-річний український поет 10 березня 1861 року у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим, згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі:

«…Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути

Як реве ревучий…»

Завдяки клопотанням М.М. Лазаревського у квітні 1861 року було отримано дозвіл на перепоховання Великого Кобзаря. 22 травня 1861 року Шевченка перепоховали на Чернечій горі поблизу м. Канева Черкаської області. Могила мала вигляд кургану, згодом на ній поставили дубовий хрест. У 1939 році на могилі встановлено сучасний бронзовий пам’ятник. Автори проекту – скульптор Матвій Манізер та архітектор Євген Левінсон. Могила Шевченка має статус пам’ятки історії та монументального мистецтва.

У 1925 році на місці поховання Тараса Григоровича було утворено Канівський державний музей-заповідник «Могила Т.Г. Шевченка». З багатьох оглядових точок заповідника відкривається панорама Дніпра. Дивлячись на всі ці краєвиди, стає зрозуміло, чому ця місцевість так припала до душі Тарасу Григоровичу.

Кожен рік у день перепоховання до могили поета з різних куточків світу приїжджають українці, щоб засвідчити пам’ять про Батька України, пам’ять про Великого Кобзаря.

Студенти групи ХТфб-1 разом із викладачами відвідали музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка, ознайомилися з історією  видання доробку поета, джерел його творчості, найцікавішими виданнями. Простежили  еволюцію ілюстрування шевченківських творів, а також переглянули «Кобзарі» у перекладі мовами народів світу.

У вестибюлі технікуму всі бажаючі мали змогу переглянути виставку «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути ….», підготовлену викладачами загальноосвітніх дисциплін та працівниками бібліотеки.

Усі присутні вкотре змогли відчути величність, відданість Батьківщині та незламну волю Тараса Григоровича Шевченка!