28 квітня —  День охорони праці.

Згідно з Указом Президента України  від 18.08.2006 № 685/2006  цього дня щороку  ми відзначаємо День охорони праці. Охорона праці – це система правових,соціально — економічних,організаційно-технічних,санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних засобів і заходів, спрямованих на збереження здоров’я  та працездатності людини в процесі праці. Сам напрям «Охорона праці»  було висунуто Міжнародною організацією праці (МОП) для того, щоб знизити рівень травмування та смертності на роботі.     Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травми на виробництві. Україна підтримує ініціативу Міжнародної організації праці щодо залучення потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) .

День 28 квітня присвячується проблемам травмування на робочому місці. Пам’ятна дата є нагадуванням для суспільства, органів влади, для власників господарств, громадських організацій  та установ про те, як важливо створювати безпечні умови для роботи. На жаль, через нехтування правилами  техніки безпеки, щороку у світі трапляється більше 250 млн. випадків виробничого травматизму, внаслідок яких загинуло  більше мільйона людей. Інструкції та правила безпечної життєдіяльності на виробництві пишуться кров’ю!

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому зіткнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом  та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.

З початку 2020 року і по нинішній час пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу та спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Багато людей на підприємствах, в організаціях та установах захворіли або стали потенційними джерелами зараження для інших.                                                                                                                                                   Наш заклад  має добріі традиції в галузі безпеки праці і щорічно стає призером обласних конкурсів . В 2021 році було повністю оновлено та  викладено на сайт навчального закладу інструкції з охорони праці для персоналу та здобувачів предвищої фахової освіти, іншу нормативну документацію. Розпочались інструктажі зі студентами та постійним складом. Придбані первинні засоби пожежогасіння, очікуємо закупку засобів індивідуального захисту(протигазів). В рамках тижневика з охорони праці,   під час об’єктових навчань з цивільного захисту  персонал та студенти відпрацювали навички з евакуації під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (подій), гасіння вогнищ пожеж водою від внутрішніх пожежних кранів, вогнегасниками, надання першої долікарської допомоги

потерпілим. На сайті закладу розміщено тематичні статті з інформацією про День пожежної охорони, 35 роковини трагедії на ЧАЕС та тренування з цивільного захисту.  Працівники бібліотеки  розгорнули відповідні книжкові експозиції у навчальному корпусі .

Тож девіз цьогорічного Дня охорони праці: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»  повинен стати орієнтиром для кожного із нас. Бажаємо всім міцного здоров’я та повноцінного життя без хвороб та травм!