26 років минуло, як Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня  Міжнародним днем інвалідів. Цей день привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями.

Понад 650 млн. людей, а це 10-15% населення світу, живуть з інвалідністю. Згідно офіційної статистики кількість людей з обмеженими можливостями в Україні становить 2,67 млн. (в т.ч. понад 165 тисяч дітей)., що складає 5,2% від кількості всього населенняУкраїни. Неофіційно ця кількість сягає 15%.

В світі живе більше п’ятисот мільйонів інвалідів, що складає 10 відсотків всього населення.

3 грудня українське суспільство двадцятий раз з світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. За останні десять років чисельність осіб з особливими потребами в Україні перейшла 18-відсотковий рубіж.

3 грудня в технікумі за підтримки Голови Черкаської обласної організації Партії ветеранів Афганістану Рибченка О.В. та громадських організацій «Обласного комітету інвалідів», Черкаської міської організації «Допоможи інваліду» відбувся благодійний захід присвячений Міжнародному дню інвалідів.

З вітальним словом до запрошених гостей звернувся Голова Черкаської обласної організації Партії ветеранів Афганістану Рибченка О.В., який наголосив, що відзначення цієї дати — це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей скривдженим долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У вітальному слові директор технікуму Крикуненко Л.О. зазначила, що інваліди  – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Запрошеним гостям було запропоновано скуштувати смачний обід, що приготували студенти спеціальності Харчові технології. З музичним вітанням виступили студенти та випускники технікуму.

Від щирого серця бажаємо всім нашим співвітчизникам-інвалідам доброго здоров’я, щастя, активного довголіття, родинного затишку, достатку, любові і радості в домі, мудрості і витримки у всіх життєвих випробуваннях.