5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day)

«Грандіозні речі робляться грандіозними засобами.

Одна природа робить велике даром»

Герцен А. І.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й куль­тури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стур­бована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища.

Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навко­лишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

Всесвітній день охорони довкілля — це один з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і від­повідні дїї щодо збереження довкілля.

У Черкаському коледжі харчових технологій та бізнесу щорічно студенти беруть участь у  природоохоронних заходах, таких як:  екологічні вікторини, конкурси плакатів, кампанії з прибирання території коледжу та рідного міста, посадка дерев. Студенти та викладачі коледжу є активними учасниками екологічної студії «Екокультура», яку створила та постійно проводить її засідання Черкаська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Симоненка.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті Земля і, забруднюючи природу, ми повільно знищуємо самі себе, свою цивілізацію. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок до покращення стану довкілля. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Саме від нас залежить наше майбутнє!

Екологічна студія «Екокультура»