700 років Алігьєрі Данте «Божественна комедія»

(1321 рік )

18 травня 1265 року у мальовничій Флоренції народився видатний італійський поет доби Відродження, письменник і політик, Данте Аліг’єрі. Його називають «Батьком італійської літератури», тому що першим став писати літературні твори народною (тобто італійською) мовою, а не латиною.

Данте Аліг’єрі розпочав свою літературну діяльність досить рано і написав багато творів, але світову славу принесла йому поема «Божественна комедія», яку розпочав писати 1290 року, переробив 1313 року, а закінчив 1321 року. У 2021 році увесь прогресивний світ відзначає ювілей – 700 років від створення поеми. У трьох частинах («Пекло», «Чистилище», «Рай») Данте Аліг’єрі описує свою мандрівку до Бога. Твір є справжньою енциклопедією Середньовіччя. Дослідники вважають «Божественну комедію» одним з найвизначніших творів, шедевром світової літератури. Данте виступає дуже прогресивно, зосереджуючи у своєму творі всі передові досягнення науки, філософії, богослів`я, мистецтва своєї епохи. Він бере накраще звідусіль і використовує це для єдиної мети – пояснення та перетворення світу. Данте прагнув створити не теологічний трактат про те, як влаштований Всесвіт, а намагатися влаштувати саме життя відповідно до законів Всесвіту.

Читаючи Данте, неможливо не робити нотатки, не повертатися подумки до окремих рядків – так вражає різнобічність великого поета й філософа, його мудрість, глибина почуттів.

В бібліотеці технікуму організована виставка, присвячена 700-річчю створення «Божественної комедії», і кожен зацікавлений може долучитися до творчості генія і видатного мислителя епохи Середньовіччя. Вивчайте Данте, в його творах закладена висока духовність та мудрість світу.