«Профілактика боротьби з тютюнопалінням, алкоголізмом та нркоманією серед студентської молоді»

20 лютого в актовому залі відбулась лекція на тему «Профілактика боротьби з тютюнопалінням, алкоголізмом та наркоманією серед студентської молоді» серед студентів мешканців гуртожитку.

Мета цієї лекції: попередження розвитку згубних звичок; формування в студентів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика паління, пияцтва та наркоманії.

 Проблема “шкідливих звичок” є найбільш актуальною у наші часи, а боротьба з ним – це завдання не тільки держави в цілому, а й кожної людини окремо. Паління – це розповсюджена звичка, яка веде до небезпечних порушень здоров’я, особливо серед молоді. Алкоголь – це зло, яке негативно впливає на розвиток економіки, культури  і здоров’я  членів суспільства. Адже в сучасному світі людина керує складними машинами і автоматами, користується мобільним зв’язком, володіє комп’ютерними технологіями, приймає важливі рішення в різноманітних життєвих ситуаціях. Саме тому вона мусить володіти комплексом медично-біологічних і соціальних якостей, які визначають її надійність у професійній діяльності, у розумовому та фізичному розвитку. А шкідливі звички лише негативно впливають на здоров’я, фізичну та розумову діяльність, що породжує проблеми знаходження людиною свого місця в суспільстві.

Лекція проведена соціальним працівником служби «100 % життя» Пуновим Олександром Володимировичем, за участі вихователя гуртожитку Мельник Т.В. та практичного психолога Півненко А.С. Під час лекції Олександр Володимирович разом із студентами розібрав такі питання: «Чому молодь вживає психоактивні речовини?», «Чи можливо подолати залежність від тютюну, алкоголю чи наркотиків», «Чого вартує вживання психоактивних речовин?» та «Як запобігти впливу оточення на формування власних звичок та залишатися вірним своїм життєвим цінностям?». Після лекції студенти ближче познайомилися один з одним, дізналися про захоплення та інтереси одне одного, а також зняли напругу спільною грою.