Чи варто залишати школу після 9 класу? До якого технікуму чи коледжу вступати? Яку професію обрати? Щоб вона була не тільки престижною, а й сприяла працевлаштуванню та кар’єрному зростанню? Такі питання виникають у більшості школярів та їхніх батьків. Перед тим, як знайти відповідь, варто спочатку визначитися – яка саме потрібна освіта?

Переваги навчання у технікумі

Велика кількість професіоналів, які досягли значних успіхів у кар’єрі й зробили своє ім’я авторитетним, початок навчального шляху розпочали саме з технікумів (коледжів). Професійне самовизначення особистості, пов’язане не стільки з життєвим досвідом, скільки з її уявленням про майбутнє, відбувається у зовсім юному віці – 15-16 років.

Ви нічого не втрачаєте, а навпаки виграєте

Навчання у технікумі після 9 класу надає Вам більше можливостей. Навчальна програма розрахована таким чином, що курс середньої школи  вивчається за 1 рік (замість 2 років, якщо піти в 10 клас). Паралельно із загальноосвітньою підготовкою Ви отримуєте фахові знання, вміння та навички за обраною професією.

Нині, на жаль, немає гарантії, що після 11 класу Ви зможете стовідсотково вступити до вищого навчального закладу будь-якого рівня. У технікумі через 3-3,5 роки разом з атестатом про повну загальну середню освіту Ви отримуєте диплом молодшого спеціаліста (замість 4-4,5 років: 2 в 10-11 класах і ще 2-3 роки у технікумі, якщо вступати після 11 класу).

Менше часу витрачаєте на виконання домашніх завдань (у технікумі щодня 3-4 заняття, а в школі – 6-7 уроків). За результатами сесії, яка відбувається двічі на рік, отримуєте стипендію. Бути студентом в такому віці – привід для гордості, а якщо до того ж  дитина отримує стипендію, це робить її більш дорослою в своїх же очах. Стипендія у студентів технікуму непогана і це відмінна можливість навчитися розпоряджатися своїми грошима і цінувати зароблене.

Технікум активно співпрацює з потенційними роботодавцями як державної, так і приватної форм власності, які охоче беруть студентів на практику з подальшим працевлаштуванням.

Після закінчення технікуму випускники вступають на ІІІ курс вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (інститути, університети, академії,).

Фінансування навчання

Черкаський комерційний технікум – державний вищий навчальний заклад, який з кожної спеціальності має державне замовлення, тому за конкурсним відбором студенти мають можливість безкоштовно навчатися. Звичайно, у фінансовому питанні батькам навчати дитину буде легше. Проте, якщо Ви не пройшли за конкурсом на безкоштовне навчання, то  маєте можливість навчатися за власні кошти. Вартість навчання у технікумі менша, ніж в університетах. А по закінченню технікуму можна продовжити навчання в інститутах, університетах з ІІІ курсу.

Маєте можливість продовжити навчання в університетах починаючи з ІІІ курсу

Технікум – вищий навчальний заклад, який дає неповну вищу освіту. Якщо Ви маєте бажання продовжити навчання в інституті або університеті і обираєте спеціальність, за якою навчалися у технікумі, то отримання базової або повної вищої освіти  здійснюється за скороченим терміном навчання  з ІІ або ІІІ курсу порівняно з тими студентами, які вступають після 11 класу на  І курс. Завдяки співпраці технікуму з такими навчальними закладами як  Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Черкаський державний технологічний університет, Черкаський інститут банківської справи  Університету банківської справи національного банку України (м. Київ), Уманський державний педагогічний університет ім. П.Тичини, Київський національний торговельно-економічний університет, Київський університет туризму, економіки і права, Полтавський університет економіки і торгівлі, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г.Сковороди, Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, Харківський державний університет харчування та торгівлі Ви за результатами співбесіди (без Сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання) можете вступати відразу на ІІІ курс на денну або заочну форми навчання.

Можна поєднувати роботу та навчання

Продовжуючи навчатися на заочному відділенні, випускники технікуму, як правило, починають працювати, що набагато зручніше й ефективніше, оскільки можна одночасно заробляти на життя, оплачувати своє навчання і будувати професійну кар’єру. Переважно повна вища освіта необхідна для просування службовими сходами, і багато роботодавців охоче йдуть назустріч заочникам оскільки грамотні кадри потрібні будь-якому розсудливому керівникові.

Студентські роки

Юність – це  час пошуку, трансформації творчого «я». Юнацький максималізм і амбітність мотивують його на становлення своєї позиції у професії, майбутнього іміджу. Студентське суспільне життя у технікумі  досить насичене цікавими та різноманітними заходами. За роки навчання студенти стають справжніми друзями, адже їх поєднують успіхи та невдачі, перші професійні кроки, активна громадянська позиція.

Правильно вибрати професію та навчальний заклад, де навчать всіх премудростей непросто. Тож дізнавайтесь, вибирайте і приходьте до нас!