29 травня Черкаський обласний краєзнавчий музей відзначав своє 100-річчя. З самого ранку біля музею почали відбуватися різноманітні заходи.

Століття з дня відкриття краєзнавчого музею відзначили цікаво та насичено. На гостей свята чекали виставки, ярмарки, презентації історико-культурних заповідників області, майстер-класи, презентація туристичних маршрутів Черкащиною.

Студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Туризм» також долучилися до святкування такої визначної події нашого міста.

Один з найстаріших в Україні, Черкаський обласний краєзнавчий музей має чималу колекцію експонатів. Це – близько 120 тисяч одиниць збереження в основному та науково-дослідному фондах. Не зважаючи на буремні довоєнні та повоєнні роки, заклад першим в Україні почав приймати відвідувачів відразу після звільнення Черкас.

У музеї проходило і краєзнавче свято “Моя Черкащина”. На площі перед закладом відбулася виставка-ярмарок краєзнавчої літератури черкаських видавництв, виставка художників Черкащини. Однією з прикрас заходу стала презентація колекції вишиванок від родини Теліженків.

В день святкування вхід до музею зробили безкоштовним.

Щороку цей головний в області краєзнавчий заклад  відвідує понад 170 тисяч відвідувачів. Значна частина відвідувачів – діти та молодь. Це свідчить, що інтерес до нашого краю, його історії та традицій зберігається та зростає.