Чорнобиль: міфи і реалії

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. Час лікує рани і втрати. Біль Чорнобиля з часом не стихає. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вони втрачають здоров’я, ламаються тисячі доль. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. Ця біда торкнулася сотень тисяч українців — ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

Бібліотека Черкаського комерційного технікуму представляє книжково-журнальну експозицію «Чорнобиль: міфи і реалії». На ній розміщено книги очевидців цієї трагедії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, а також хроніки з періодичних видань, які зібрані в окрему підбірку «Чорнобильський біль».

Схиляємо голову перед пам’яттю тих, кого вбив «мирний атом», уклін всім, хто приборкував розбурханий четвертий блок у трагічному 1986 році й наступні роки працював у зоні ризику заради життя інших.