14 лютого — День комп’ютерника!

Трішки історії. У 1946 році в цей день громадськості вперше був представлений електронний комп’ютер ENIAC I. Роботи зі створення обчислювальної машини фінансувала армія США, намагаючись створити засіб здійснення військових розрахунків  та програмування військових дій. ENIAC I пропрацював в американських військах 9 років, його використовували для складання балістичних таблиць армії, після чого розібрали.   

Основу пристрою становили 17468 вакуумні лампи, 7200 діодів на основі з кремнію, півтори тисячі різних реле. Займав комп’ютер величезну площу, споживав 150 кВт і важив приблизно 27 тонн.

Звичайно, й до цього розроблялися прототипи комп’ютерів та експериментальні машини, але саме ENIAC був першим реально працюючим над практичними завданнями комп’ютером. І саме від нього всі сучасні пристрої успадкували двійкову систему числення!

Перші моделі комп’ютерів працювали тільки в підрозділах артилерії та авіації. А люди, завдяки яким функціонували ці обчислювальні машини, називалися армійськими калькуляторами. 😄

Історія свята в Україні

Уперше інформація про День комп’ютерника в Україні з’явилася у 2009 році у російськомовній пресі. Більш розгорнута інформаційна кампанія була розгорнута в 2011 році, коли відомості про цей день потрапили і в україномовний віртуальний простір. У той же час, вітчизняні ЗМІ ігнорують відоміший в англомовному віртуальному просторі «День очистки комп’ютера» (Clean Your Computer Day), що святкується з 2000 року кожен другий понеділок лютого, і 2022 році припав на 14 лютого.

Отже, сьогодні всі, хто закохані в комп’ютер і не уявляють свого життя без нього, мають привід для подвійного святкування!🎈