Девіз Дня охорони праці у 2020 році

«Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

 

Шановні  колеги!

Традиційно відзначення Дня охорони праці в Україні проводиться за тематикою визначеною Міжнародною організацією праці, яка цього року присвячена проблемі інфекційних захворювань з особливою увагою на коронавірусну інфекцію. Девізом Дня охорони праці – 2020 є: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

У зв’язку з курсом України на євроінтеграцію, першочерговим завданням є не тільки формальне приведення законодавства країни у відповідність до вимог Європейського Союзу, але і реальне втілення в життя тих основних норм і цінностей, які лежать в основі державної політики ЄС, основною з яких є права і свободи людини. З того часу Україною було чимало зроблено у наближенні до встановленої мети, проте ще багато питань залишилося невирішеними.

Виклики сьогодення у вигляді пандемії коронавірусної інфекції COVID – 19, яка охопила увесь світ і яка чинить негативний вплив не тільки на глобальний ринок праці і трудові відносини, а й створює нові, і по своїй суті надзвичайні загрози для виконання головного завдання усієї галузі охорони праці – збереження життя і здоров’я працівників.

У світлі цієї загрози особливо актуальним постає питання вжиття попереджувальних заходів

щодо безпеки і здоров’я медичних працівників у всіх аспектах їх роботи.

Запровадження карантинних заходів унеможливлює традиційне відзначення Всесвітнього дня охорони праці, а проведення масштабних заходів з великою кількістю учасників є недоцільним і навіть небезпечним для здоров’я кожної окремої людини і нації в цілому. Тому перенесення заходів з відзначення дня безпеки і здоров’я на роботі в онлайн сьогодні є ефективним засобом щодо профілактики розповсюдження коронавірусної інфекції.

Саме зараз весь світ об’єднується проти пандемії і ми повинні вжити заходи, спрямовані на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Будьмо соціально відповідальними, дотримуймося карантинних заходів і спільними зусиллями ми переможемо цю хворобу!

 

 

 

 

 

COVID-19

Що може допомогти Вам захистити себе та інших від зараження COVID-19?

Ось кілька важливих кроків для захисту себе і інших від зараження і поширення респіраторних захворювань (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря/студентської поліклініки):

 • Не відвідуйте навчальні кімнати та тримайтесь на відстані не менше 2 м від інших осіб до повного одужання.
 • Підтримуйте зв’язок з медичною службою для студентів, вашими викладачами і друзями по електронній пошті, в текстових повідомленнях або по телефону.
 • Багато відпочивайте.
 • Пийте багато рідини — мінеральна не газована вода, чай. Вірус не термостійкий і гине при температурі 26-27 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Гаряча вода — не ліки, але вона корисна для здоров’я, ефективна при всіх вірусах.
 • Вірус COVID-19 досить великий за розміром (діаметр становить близько 400-500 нм), тому звичайна медична маска в принципі може його відфільтрувати. Якщо заражений чхає перед вами або пройде на відстані до 3 метрів від вас, зараза просто впаде на землю, літати не зможе.
 • Якщо вірус потрапив на поверхню металу, він проживе не менше 12 годин. Тому, якщо ви стикнулися з будь-якої металевої поверхнею, ретельно вимийте руки з милом.
 • Вірус може залишатися активним на тканини протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок повинен вбити вірус. Зимовий одяг досить просушити на сонці, щоб убити вірус.
 1. Дотримуйтесь дистанції
 • Люди, хворі на респіраторні захворювання, можуть поширювати вірус на інших людей на відстань до 1 м.
 • Респіраторні захворювання, такі як грип чи COVID-19 дуже легко поширюються. Тримайтеся подалі від хворих людей.
 • У людей, які захворіли на респіраторну інфекцію, в т. ч. COVID-19, симптоми можуть бути відсутні. Вони можуть передати вірус іншим людям, навіть не знаючи, що вони хворі.
 • Намагайтеся не ділитися посудом із захворілими особами.
 • Намагайтеся брати участь в зборах або заняттях в он-лайн режимі, щоб уникнути особистого контакту з людьми, які можуть бути хворі.
 1. Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет
 • При кашлі або чханні прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою, це допомагає попередити поширення вірусу через ваші руки та поверхні.
 • Викиньте використані серветки, а потім вимийте руки. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх спиртовмісним антисептиком.
 • Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби іншим.
 • Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.

 

 1. Мийте руки
 • На ваших руках вірус може жити, протягом 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа). тому необхідно часто і ретельно мити руки теплою водою з милом не менше 20 секунд.
 • Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь таких як клавіатура, мобільні телефони, пульти дистанційного керування телевізора, столи і дверні ручки.
 • Якщо мило і тепла вода недоступні, використовуйте спиртовмісний антисептик для
 •  рук з вмістом спирту не менше 60%.
 • На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло Бетадіном, щоб усунути або мінімізувати дії мікробів, поки ті ще знаходяться в горлі (перед тим, як потрапити в легені).
 1. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся
 • Клавіатури, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно. Кілька разів на день протирайте спиртовмісними серветками свій мобільний телефон.
 • Точний термін виживання вірусу на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.
 • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.
 1. Про симптоми захворювання — пневмонії, викликаної коронавірусом
 • Після проникнення в горло може з’явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триватиме 3-4 дня.
 • Потім вірус буде зливатися з носової рідиною, потрапляти в трахею, а потім в легені, викличе запалення легенів. Цей процес займе від 5 до 6 днів.
 • При коронавірусній пневмонії виникає висока температура і утруднене дихання. Закладеність носа не схожа на нормальну закладеність, з’являється відчуття, що тонете в воді. В цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря.
 1. Будьте готові та поінформовані

Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» https://phc.org.ua/