День святого Миколая в Україні кожного року відзначають 19 грудня.

Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угідника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, і перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.

За іншою притчею, традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.

День святого Миколая став особливим для дітей Черкаського обласного спеціалізованого Будинку дитини, до яких навідалися із подарунками та привітаннями представники Студентської ради разом із практичним психологом Півненко А.С. та викладачем психології Відьменко М.О. Кошти на подарунки, солодощі та предмети першої необхідності для малечі були зібрані студентами та викладачами Черкаського комерційного технікуму.