Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році. Основною метою цього дня є пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвиток зв’язків між народами різних країн.

В Україні День туризму відзначається щороку 27 вересня з 1998 року. Туризм відіграє значну роль у житті країни. Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією і культурою.

З нагоди святкування Дня туризму в Черкаському комерційному технікумі була організована віртуальна подорож «Україна туристична».

А також, з метою розвитку пізнавального інтересу до професійної діяльності, знайомства з матеріальною і духовною культурою народу, формування почуття регіонального патріотизму та підвищення туристичного іміджу рідного краю,  24 вересня студенти технікуму здійнили мандрівку мальовничими куточками України за маршрутом м. Черкаси — Нові Петрівці — Київ — Черкаси.

Під час подорожі до Національного парку «Межигір’я» мандрівники відвідали місце, де відпочиває душа і тіло, де рослини поєднуються між собою в дивовижному ландшафтному дизайні. Розкіш резиденції розміром 140 га вражає уяву. Так, тут є безліч паркових скульптур, лавок, альтанок,  дебаркадер-корабель «Галеон», вертолітний майданчик, ставок із дикими качками, зоопарк, гольф-клуб, “античні храми”, спа-центр, гараж із розташованим на другому поверсі музеєм ретро-автомобілів тощо.

Закінчилася подорож оглядовою екскурсією столицею України – Києвом. Студенти здійснили прогулянку найстарішої вулицею Східної Європи − легендарним Андріївським узвозом, відвідали найдавніший східнослов’янський храм − Софійський собор, Десятинну церкву, Національний музей історії України, музей води, прогулялися колишнім Купецьким садом, де знаходиться Арка дружби народів та Майданом Незалежності.

День туризму – свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля! Цілком природно, що це свято і тих, хто сам безпосередньо зайнятий у цій сфері – сфері туристичного бізнесу. Свято персоналу та керівників готельних комплексів, співробітників туристичних компаній і музейних працівників, а також всіх, хто намагається професійно забезпечувати наш повноцінний відпочинок.

Тож щиро бажаємо працівникам індустрії туризму вагомих здобутків, а туристам зі стажем і початківцям – міцного здоров’я, завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.