ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Що потрібно знати?

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня №635 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

• українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із переліку (на вибір випускника).

Студентам, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

• для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

КОЛИ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗНО-2020?

25 червня – математика;

30 червня – українська мова і література;

2 липня – фізика;

6 липня – іспанська, німецька, французька мови;

7 липня – англійська мова;

9 липня – історії України;

13 липня – біологія;

15 липня – географія;

17 липня – хімія.

ЯК ДІЗНАТИСЯ АДРЕСИ ПУНКТІВ ТЕСТУВАННЯ?

Запрошення-перепустку ви знайдете на інформаційній сторінці учасника ЗНО за три тижні до проведення оцінюванняТерміни проведення ЗНО змінювалися через карантин. Оскільки наразі строки проведення ЗНО тільки визначені, тому запрошень-перепусток на інформаційних сторінках ще немає.

КОЛИ ПРИХОДИТИ НА ТЕСТУВАННЯ?

Учасники ЗНО цьогоріч повинні прийти до пункту тестування у зазначений діапазон часу, який буде у їхньому запрошенні-перепустці. Впускатимуть дітей до 10:50.

Інформація про час має з’явитися на особистій сторінці учасника ЗНО 4 червня.

ЩО ПОТРІБНО БРАТИ З СОБОЮ НА ТЕСТУВАННЯ?

Учасник зовнішнього оцінювання для допуску до пункту ЗНО має взяти з собою захисні маски, ручки, воду, а також обов’язково пред’явити:

1. Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.
  2. Документ, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті.
  3. Запрошення-перепусткудля участі в зовнішньому оцінюванні.

За умови відсутності Сертифіката та документа, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті, учасник зовнішнього оцінювання не допускається до проходження зовнішнього оцінювання.

Учасники зовнішнього оцінювання, які запізнилися, до пункту ЗНО не допускаються.

ЯК ПРОХОДИТИМЕ ДПА/ЗНО В УМОВАХ ЕПІДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ?

Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. Під час тестування в аудиторіях перебуватиме максимум по 15 учасників і по 2 інструктори, як того вимагають правила. Так, між учасниками в аудиторії обов’язковою є дистанція 1,2 м, і цього, безумовно, буде дотримано. У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції всіх учасників ЗНО та інструкторів буде забезпечено засобами індивідуального захисту й антисептиками. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.

ЯКЩО УЧАСНИК ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОДЯГАТИ МАСКУ?

Такий учасник не зможе брати участь у тестуванні.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НОРМАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА – ПІДВИЩЕНА?

При температурі, вищій за 37,2°C, в пункт вже не впускатимуть.

Але для когось вона може бути нормою. У таких випадках УЦОЯО радить завчасно звернутися до медиків та отримати довідку, яка це підтверджує.

ЧИ МОЖЛИВО ЗМІНИТИ ПЕРЕЛІК НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ДПА/ЗНО?

Змінити перелік навчальних предметів для проходження тестування неможливо.  Внести зміни учасники могли лише до 24 березня 2020 року.

ХТО МОЖЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ДПА/ЗНО В ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД?

Міністерство освіти і науки України прийняло рішення, що через загальнодержавний карантин усі, хто не встиг зареєструватися в основний період, можуть зареєструватися протягом додаткового періоду і взяти участь у додатковій сесії ЗНО.

СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ?

Додатковий період реєстрації триватиме із 25 травня до 9 червня включно.

КОЛИ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРОБНЕ ЗНО?

15 червня – української мови і літератури;

17 червня – з історії України,  математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК «МОЄ ЗНО»

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:

• інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
  • завчасні нагадування про наближення тестування,
  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,
  • можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.

Доступ до функцій мобільного додатка можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням:

Додаток розроблено на безкоштовній основі компанією Infopulse. У разі наявності певних проблем із функціонуванням додатка або пропозицій щодо його вдосконалення листи необхідно надсилати на електронну адресу компанії-розробника: zno@infopulse.com.

Коли будуть результати тестування?