Екскурсовод – професія як мистецтво!

 

Екскурсоводи – це своєрідні візитівки того міста чи місця, де вони проводять екскурсію. Креативний, клієнтоорієнтований та інноваційний – ідеальний гід.

Щоб бути ідеальним екскурсоводом, необхідно дотримуватись таких правил:

  1. Екскурсовод повинен мати такі артистичні здібності, які мають актори, співаки, художники, а також бути психологом.
  2. Екскурсовод має охоче відповідати на всі питання туристів.
    Гід має бути пунктуальним, ввічливим, турботливим, терплячим та поступливим, просто любити людей і пробачати їм недоліки.
  3. Вербальні здібності – це надзвичайно важливий фактор проведення екскурсії.Мова гіда повинна, передусім, бути правильною, без суржику та слів-паразитів, багатою емоційно та лексично.
  4. Екскурсовод не повинен хизуватися своїми знаннями, навіть якщо перед ним група з невисоким рівнем інтелекту. Основні помилки екскурсовода: непунктуальність, нетактовність, розв’язність, недбалий зовнішній вигляд. А також – зарозумілість, неприступність та самовпевненість.
  5. Найголовніше в кожній екскурсії і на кожному туристичному маршруті – це безпека! А тому хороший гід розробляє лише комфортні й безпечні шляхи.

Студенти спеціальності «Туризм» під час практики «Вступ до фаху» самостійно розробляють екскурсійні маршрути нашим містом: «Черкаси очима студента», «Черкаси – місто над Дніпром», «Минуле і сьогодення міста Черкаси», «Знайомтесь – наші Черкаси», «Дивовижні пам’ятники Черкас» та ін.

Надзвичайно цікаво спостерігати, як з кожною хвилиною екскурсії у майбутніх фахівців з туризму збільшується впевненість у своїх силах, розкривається внутрішній потенціал завдяки здібностям та вмінням, отриманим протягом теоретичного навчання. Слід зазначити, що теми екскурсій вибираються студентами самостійно, тому і підхід до маршрутів і змістової частини —  творчий. Після екскурсій у всіх студентів залишаються лише приємні враження та позитивні емоції, ще більше розкривається мотивація щодо правильного вибору фаху!

Звичайно, під час карантину ми не мали можливості реально подорожувати, проте студенти розробляли онлайн маршрути та здійснювали віртуальні екскурсії!

Багато цікавих подорожей та екскурсій ще попереду!!! Тому займайтеся туризмом та навчайтеся туризму професійно – це неймовірно цікава спеціальність!!!