Естетичне виховання – важлива ланка національно-патріотичного виховання
Відклади усе і послухай –
Є у цьому чарівність така…
Естетичне виховання — це важлива ланка національно-патріотичного виховання студентської молоді. У наш час глобалізації, пандемій, онлайн спілкування так важливо говорити із молоддю про прекрасне, формувати у неї естетичні смаки, прищеплювати гармонійне ставлення до навколишньої дійсності: милування красою природи, слухання й розуміння музики, читання художньої літератури, споглядання творів живопису й архітектури тощо.
Форми й методи естетичного виховання, які використовують класні керівники нашого закладу дуже різноманітні: проведення тематичних виховних годин з мистецьких, етикетних питань, перегляд та обговорення кінофільмів та художніх творів, екскурсії до музеїв, на фото вернісажі, прогулянки парками, зустрічі з творчими особистостями, культпоходи до обласної філармонії й драматичного театру, екскурсійні поїздки визначними місцями нашої Батьківщини. Організація таких заходів потребує ретельної підготовки й фахових знань.
З метою надання методичної допомоги в підготовці й проведенні заходів з естетичного виховання на засідання травневого психолого-педагогічного семінару класних керівників було запрошено Вербівську К.І., письменницю Національної спілки письменників України, авторку 9 поетичних збірок, лауреатку трьох Всеукраїнських премій (імені М. Масла, імені Д.Кононенка та імені М.Томенка) , а також Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені М.Старицького.
Мисткиня зазначила, що роль митця й культури дуже важлива для кожного народу. Педагог необхідно вміти змотивувати студентів розвивати в собі естетичні смаки, культуру поведінки й мови, тому що від цього залежить і загальний рівень культури молоді. «Ми повинні вселяти в молоді душі ген української культури , який робить наш народ незламним. Треба вчити вихованців прагнути робити все красиво. А робити красиво вчить нас мистецтво: музика, картина, художнє слово – дух культури, народу, дух землі, на якій ми живемо,» — сказала гостя.
Також Катерина Іванівна ознайомила із заходами, які проводить з естетичного виховання Черкаська обласна юнацька бібліотека імені В.Симоненка. Їх можна відвідати студентам із своїми класними керівниками на виховних годинах чи у вільний час.
На завершення зустрічі поетка Катерина Вербівська продекламувала свої поезії із двох останніх збірок «Ненадивленість» і «Тополине танго». Найбільшою приємністю для учасників семінару було читання авторкою поезій «на замовлення, із передбаченням».