27 вересня 2016 року студенти спеціальності Соціальна робота відвідали відкриту лекцію Тамари Злобіної «Гендерний розпад», яка відбулася у ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Захід був присвячений трансформації гендерних ролей у сучасному українському суспільстві.

Учасники зустрічі мали можливість простежити гендерну історію в Україні останнього століття, а також отримати відповіді на питання: «Якими насправді були соціальні ролі жінок та чоловіків у традиційних сільських спільнотах українців?» «Чому на початку ХХ століття на Західній Україні був найпотужніший жіночий рух у Європі?» «А що ж сталось з гендером у 1990-ті та 2000-ні роки?»

Лекторка звернула увагу на те, що події Євромайдану стали переломним моментом новітньої історії України і ознаменували кінець пострадянського етапу – і народження нової країни. Історична ретроспектива допомагає вхопити суть змін. Одна з них – це масовий вихід жінок з приватного у публічний простір. Адже жінки воюють на фронті, створюють нову поліцію, реформують законодавство, організовують волонтерські ініціативи, тому вже ніхто не скаже, що «реформи – не жіноча справа». Така ситуація змінює уявлення жінок про самих себе та значення самого слова «жіночність» – в якому з’являються нові акценти. Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські.

Досягнення гендерної рівності – одна з Цілей Сталого Розвитку, нещодавно проголошених ООН, що набуває особливої ваги та значущості в контексті розбудови нашої держави.