Гендерна рівність в європейському вимірі

Гендерні відносини є ключовим елементом людського розвитку. Рівноправна участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та держави є важливою умовою й гарантією утвердження демократії в Україні та запорукою її європейської інтеграції. 19 грудня 2019 р. в читальній залі бібліотеки технікуму відбувся захід «Гендерна рівність в європейському вимірі».

Захід проводила гендерна експертка, консультантка ООН, членкиня Черкаської спілки письменників Юлія Гончар. Під час заходу були висвітлені такі актуальні проблеми, як гендерна рівність чоловіків та жінок, соціальний статус та права жінок, рівень самореалізації успішних жінок в Україні та світі та багато інших.

Учасники заходу — студенти груп СП-8, СП-11, СП-12 спеціальності Соціальна робота — взяли активну участь у заході, отримали нові знання стосовно гендерної ситуації в Україні та європейських країнах, обмінялися думками щодо найгостріших гендерних проблем. Під час зустрічі студенти мали можливість поділитись власним баченням стосунків чоловіка та жінки в різних аспектах життєдіяльності суспільства, включаючи гендерну рівність на державному рівні.

До уваги всіх присутніх експертка представила книгу «Це зробила вона». Кожен із 50 розворотів книжки містить одну історію — ілюстрацію та біографічний текст — про пов’язаних з Україною видатних жінок. Серед героїнь є як дуже популярні особи, так і менш відомі постаті з історії та сьогодення, які зробили вагомий внесок у науку, культуру, політику. І серед творців книги, її текстів та ілюстрацій, є як впізнавані авторки та автори, так і ті, чиї імена не відомі загалу.

В Україні, як і в цілому світі, існує дискримінація і чоловіків, і жінок. Рівність жінок і чоловіків має стати реальністю в новій демократичній Україні, яка планує ввійти до європейської спільноти. Необхідно визначити фактори, які перешкоджають жінкам досягти рівності в суспільстві, а також вживати заходи, спрямовані на протидію та унеможливлення ґендерної дискримінації.

Добре знайте і пам’ятайте закони, які забезпечують гендерну рівність в нашій країні та неухильно їх дотримуйтесь!