Інтерактивна інформаційна година-бесіда

«ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!»

25 листопада в аудиторії 03 з мешканцями гуртожитку викладачем Башеєм О.О., соціальним працівником Благодійної організації «100% життя Черкаси» Бердишевою Нікою, вихователем гуртожитку Мельник Т.В. та практичним психологом Півненко А.С. проведена інтерактивна інформаційна година-бесіда щодо профілактики залежностей від психоактивних речовин.

Соціальний працівник Благодійної організації «100% життя Черкаси» на прикладах, життєвих історіях з практичної діяльності розповіла про алкоголь і тютюн як найбільш небезпечні та доступні наркотики, опіатні й сучасні синтетичні наркотики, акцентувавши увагу на їх руйнівному впливі для центральної нервової системи та організму людини в цілому.

Останнім часом наркологи повністю змінюють традиційні уявлення про суспільну небезпеку психотропних речовин. Дедалі частіше клієнтами нарколога стають не асоціальні елементи, які вводять собі наркотики внутрішньовенно. Таких зараз – одиниці. Вживати «традиційні» наркотики дорого, небезпечно, це потребує певних навичок.

Тепер лікарям часто доводиться рятувати зовсім інших пацієнтів – підлітків і молодих людей із цілком благополучних родин, учнів престижних навчальних закладів, елітних шкіл. У цих хлопців і дівчат на венах немає слідів від уколів, від них не чути запаху алкоголю… Проте поводяться вони цілком неадекватно.

Наприклад, нормальний, благополучний хлопець, у якого немає в житті жодних серйозних проблем, вискакує на проїжджу частину і кидається під машину. Інший, подібний йому, починає щосили битися головою об асфальт, викрикуючи незрозумілі слова і фрази. Таких хворих найчастіше везуть у Третю міську лікарню, оскільки подібні психози часто є наслідком тяжких хвороб. А в лікарні нерідко встановлюють, що ця ситуація – ще один прояв так званої епідемії вживання небезпечних психоактивних речовин – «курильних сумішів» або «спайсів».

В процесі бесіди студенти дізналися про спеціалістів та організації, установи, заклади, в які можна звернутися та отримати конфіденційну допомогу у випадку потрапляння в ситуації наркотизації чи формування проблеми залежності :

• Черкаський обласний наркологічний диспансер (м. Черкаси, вул. ПРОСПЕКТ ХІМІКІВ, будинок 62);
  • БО «Від серця до серця» (м. Черкаси, вул. Рєпіна, б. 12/1 тел.: (0472) 71-22-54; 64-77-47; 56-87-53);
  • БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» (м. Черкаси, вул. Рєпіна, б. 12/1 тел.: (0472) 71-22-54; 64-77-47; 56-87-53);
  • «Інсайт» Благодійний фонд ( м. Черкаси, вул. Вернигори, б. 27 (інформаційно-ресурсний центр) тел.: (0472) 63-85-10;
  • Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВС»м. Черкаси, вул. Можайського, б. 50 тел.: (0472) 32-14-42;
  • Духовно-консультативний центр «Покрова» при Святотроїцькому Соборі Черкаської єпархії УПЦ КП (телефон 098 322 41 34);
  • Черкаський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Благовісна, будинок 170);
  • Спеціалізована установа Обласний центр профілактики та ресоціалізації наркозалежної молоді Твоя перемога (м. Черкаси, БУЛЬВАР ШЕВЧЕНКА, будинок 205, кімната 401
    .

Сайт для анонімного отримання консультацій щодо залежностей від психоактивних речовин: drugstory.org.

Якщо у вас дуже багато проблем і вирішити їх ви не в силах самостійно — зверніться по допомогу до спеціалістів.