29 листопада студенти І курсу спеціальності «Туризм» поринули у незвичайну віртуальну подорож країною ківі птахів та ківі-людей – Нова Зеландія. У рамках вивчення теми «Австралія та країни Океанії» з дисципліни «Географія» студенти змогли детально ознайомитися із цікавими фактами про країну, з неперевершеними пейзажами незайманої природи, традиціями та звичаями корінних племен островів Нової Зеландії, і в цьому їм допомогла Стокоз Ольга Олексіївна – завідувач відділу періодичних видань Обласної бібліотеки для юнацтва ім. Василя Симоненка.

З погляду розвитку туризму Нова Зеландія – одна з найпривабливіших країн світу. Справді, не багато знайдеться земель, де чудові пляжі обрамлені пальмовими гаями, з яких відкриваються захоплюючі краєвиди на засніжені вершини. Небагато можна знайти у світі країн, де пляжний сезон збігається з гірськолижним. Тільки тут потужні льодовики органічно співіснують із долинами гейзерів. Нова Зеландія – країна вулканів, яких тут величезна кількість. На вершинах багатьох з них для туристів об лаштовані спеціальні оглядові майданчики, з яких відкриваються приголомшливі краєвиди високих гір, Тихого океану і Тасманового моря.

Особливо цікавить туристів багата і розмаїта традиційна культура маорі: неповторне мистецтво вирізьблення по дереву й інших природних матеріалах, плетиво, мистецтво татуювання, легенди, міфи і сказання, групові танці та бойові ритуали.

Хоча Нова Зеландія молода країна, та вона вже має власні традиції. Новозеландці незалежно від расової приналежності чи походження охоче називають себе «ківі». Вся сукупність місцевих національних культурних деталей отримала назву «ківіана». Ківі – цеендемічний птах Нової Зеландії, який не вміє літати, і національний фрукт, виведений у цій країні, нині відомий скрізь.

Студенти під час віртуальної  мандрівки поринули у захоплюючий світ пригод, самобутності, унікальної флори і фауни та всі, без виключення, присутні бажають в майбутньому побачити на власні очі цю незвичайну країну ківі.