10 листопада в читальній залі бібліотеки Черкаського комерційного технікуму відбулася літературна вікторина «Чи знаєте ви Івана Франка?». В заході взяли участь студенти першого і другого курсів.

Провідний бібліотекар технікуму, Долгополова Наталія В’ячеславівна у вступному слові нагадала присутнім, що 2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка. Саме 27 серпня 2016 року Україна святкувала славний ювілей – минуло 160 років від дня народження великого сина України, її духовного пророка, титана думки і праці І.Франка. Людство знає чимало чесних, самовідданих борців, які принесли на вівтар вітчизни пориви молодості, ідейні переконання зрілості, зрештою, все своє життя. Серед них і Іван Франко, незрівнянний за своєю багатогранністю й могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів людства. Великий письменник і поет,  драматург, критик, філософ, фольклорист і етнограф, мовознавець і мистецтвознавець, видавець, один із провідних діячів українського політичного життя останньої чверті 19-початку 20 ст. Але, насамперед, він був геніальним митцем, твори якого уже друге століття хвилюють і захоплюють. У ході розповіді ведучої були розкриті моменти життя і творчості Великого Каменяра, який володів 14 мовами та був номінований  на Нобелівську премію.

Під час заходу прозвучали зразки громадянської та інтимної лірики поета. Студентка групи СП-6 Богданова Анастасія продекламувала вірш «Моя любов», а студентки групи СП-5 Бугайова Катерина і Хижняк Роксолана вірші «Декадент» і «Vivere memento!». Дудка Владислав із групи Т- 1 прочитав поезію «Одна моя правдивая любов».

Родзинкою зустрічі стала пісня на слова письменника «Чого являєшся мені у сні» у виконанні студенток групи ПТ-1 Полтавець Альбіни, Машкаренко Маргарити, Вихрист Сніжани та Бравер Аліни.

Після того, як присутні насолодилися  зразками творчості Франка, учасники розділилися на дві команди. Збірна команда першого курсу, куди входили студенти Дудка Владислав (капітан), Таран Анастасія група Т-1, Кравченко Каріна, Топчій Дар’я  група  ХТ-1 і Качуринець Софія група ХТ-2 обрала собі назву «Патріот», а збірна команда студентів другого курсу, куди входили Путіліна Олена (капітан), Бугайова Катерина і Хижняк Роксолана група СП-5 та студенти група ТО-7 Остапцев Євгеній та Коломієць Руслан обрали назву «З низин до вершин». Командам потрібно було відповісти на питання вікторини, які стосувались біографії та творчої спадщини І. Франка,  доповнити цитату про Франка, скласти назву збірки із заплутаних букв та дібрати пропущене слово в уривок із поезії. Допомагали командам і вболівальники. Запитання були і до них. Кожна правильна відповідь давала можливість вболівальнику подарувати своїй команді один бал. Вирішальним етапом вікторини став конкурс капітанів. Кожен з них повинен був швидко і точно відповісти на питання щодо життя і творчості І. Франка.

Команда першого курсу «Патріот» лише на один бал випередила команду другого курсу «З низин до вершин» і отримала перемогу!