Унікальна творчість Тараса Шевченка та його подвижницьке життя зробили його постать одним із найпотужніших, найпривабливіших і найвідоміших символів України та українського народу. Елементом культу Шевченка стали щорічні відзначення не тільки дня його народження — 9 березня, але й смерті — 10 березня та перепоховання — 22 травня. Саме 22 травня українство, як і всі люди, що цікавляться нашою самобутньою культурою та історією, будуть вшановувати 158-му річницю перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі в Каневі. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні.

Студенти груп СП-10 та ХТ-7 зібралися разом 15 травня в читальній залі, щоб вшанувати пам’ять Великого Кобзаря та взяти активну участь у літературній вікторині, щоб разом пригадати незрівнянну, величну творчість поета. Життя геніального українського поета і художника було не простим: 24 роки – в кріпосному рабстві, 11 років перебував під слідством, на військовій службі, у засланні, і лише 12 років життя був відносно вільною людиною.

Вікторина складалася з двох раундів. Перший раунд мав запитання, в яких потрібно було вибрати правильну відповідь із чотирьох запропонованих. Умовою другого раунду було вибрати категорію з різних тем життя і творчості Т.Г.Шевченка. Книжкова виставка, на якій представлено книги про Кобзаря, його твори допомагали студентам у пошуку правильних відповідей.

Переможницями вікторини стали студентки Скорик Анастасія (ХТ-7) та Кулик Ірина (СП-10), які набрали найбільшу однакову кількість балів.

Шевченкове слово завжди живе між нами, гнівне, полум’яне та міцне. «Перечитуймо, повертаймося до Кобзаря – і нам відкриється багато чого! Можливо, ціла вічність!»