Моя лялька-мотанка
Ниточкою змотана,
Оберіг мій на землі,
Талісман мені в житті

19 квітня 2016 р. відбулася відкрита виховна година та майстер-клас на тему: “Лялька-мотанка – оберіг душі й родини” для студентів групи ВХП-14-11-15 спеціальності “Виробництво харчової продукції” та викладачів технікуму в Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка.

Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.

Мета заходу — зацікавити студентів вивченням історії розвитку ляльки-мотанки, прищепити повагу до культурних традицій української родини й країни, домогтися осмислення значення ляльки-мотанки в житті людини, вироблення духовної потреби берегти її як сімейний скарб, як оберіг, виховувати любов до праці майстринь-лялькарів, а також навчити всіх бажаючих виготовляти ляльку-мотанку, розвивати художнє мислення та фантазію, увагу, пам’ять, творчі здібності та  естетичні смаки.

На захід була запрошена народна майстриня-лялькарка Черкащини Лідія Колесник, яка розповіла про свою роботу, захоплення, творчу майстерність.

Лідія провела майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки для всіх присутніх, які під її керівництвом створили власну лялечку.

Студенти та викладачі були щиро вдячні пані Лідії за повернення до традицій українського народу, її творчий запал, яким вона надихнула присутніх до народної творчості.