25 жовтня у технікумі відбулася зустріч студентів спеціальності «Туризм» з директором туристичного оператора «Супутник», який працює на ринку туристичних послуг України вже 45 років. Ярослав Васильович Мусієнко ознайомив студентів із практичною стороною майбутньої професії, складовими професійного успіху, психологічними аспектами, стратегією розвитку його підприємства, яке за рейтингом найприбутковіших туристичних операторів посідає 13 місце в Україні.

З кожним роком кількість бажаючих відпочити за межами нашої країни стає все більше. Як туристу вибрати країну, організувати поїздку і оформити всі необхідні документи? У цих питаннях допоможе розібратися менеджер з туризму.

Найвищим професіоналізмом такого фахівця вважається розшифрувати мрію клієнта. Адже багато людей інколи самі не знають, чого хочуть. Можна довго розповідати про визначні пам’ятки Греції, а людині, можливо, хочеться поїхати куди-небудь подалі і побути на самоті. Важливо правдиво розповісти про плюси й мінуси туру, країни, врахувати фінансові можливості клієнта і надати самостійні вибір. Робота менеджера з туризму в туристичному агентстві відрізняється від туроператорської фірми. У першому випадку менеджер в основному оформляє путівки та веде туристів за руку. У туроператорської фірми колектив великий. Одні бронює квитки, місця в готелях, інші оформляють візи, треті готують рекламні буклети і продають готові маршрути турагентствах.

Також, Ярослав Васильович назвав плюси і мінуси професії. До плюсів належать: можливість побувати в багатьох країнах; хороший заробіток; азарт, зазвичай в цій галузі працюють справжні фанати, які не проміняють турбізнес ні на що інше. Мінуси професії: побувавши у величезній кількості країн, часто жодну з них не вдається подивитися уважно; величезна відповідальність; дуже нервова робота, постійно потрібно бути в курсі справ відпочиваючих; велика плинність кадрів.

Така зустріч дуже позитивно вплинула на студентів першого курсу, які змогли почути про практичний бік роботи в галузі туризму та позитивні і негативні її сторони. А студенти випускної групи ще раз впевнилися у правильності вибраної професії та отримали запрошення до співпраці у туристичному операторі «Супутник».