МИНУЛЕ ПОТРЕБУЄ ПАМЯТІ…

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і 75 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сумні й важливі дати, які мають нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. У ці дні важливо згадати про непересічну роль українців у перемозі у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни.

Про найжорстокішу війну ХХ століття вже, здавалося б, ми знаємо чимало. Під час Другої Світової було все: подвиг, зрада, відвага, боягузтво, героїзм, важка праця та, головне – ВІРА в перемогу.

Сутність людини не передбачає безхмарного мирного існування. За всю нашу історію, напевно, не можна пригадати року, коли б не було війн чи збройних конфліктів.

Друга Світова стала найстрашнішою не тільки за кількістю втрачених життів – десятки мільйонів, але й через випробування надсучасних (на той момент) зброї та методів ведення війни, коли людське життя нічого не було варте.

Ми пишаємося тим, що народи наших країн внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграли у розгромі фашизму всі держави антигітлерівської коаліції. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім’я досягнення Перемоги.

Свято Перемоги нагадує нам про ті неймовірні зусилля, завдяки яким ми продовжуємо жити. Найголовнішими для нас мають стати уроки минулого, аби не допустити повторення жахливих помилок. Не забуваймо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.