Є у світі багато чудових міст. Але такого, як наш Київ, немає. Місто-герой, місто-музей, місто-сад — саме так його величають. Київ сьогодні, як і 15 століть тому, знаний в усіх кінцях землі. Київ не завжди був столицею, але крізь століття залишався невмирущим серцем України.

10 грудня студенти Черкаського комерційного технікуму разом з педагогами Посипайко Тамарою Володимирівною та Вовченко Наталією Павлівною відвідали нашу столицю. Вони побували в Києво-Печерській лаврі — історичній та  культурній спадщині народу України. Під час оглядової екскурсії, яка відображає ключові моменти історії Києво-Печерської лаври, екскурсанти мали змогу оглянути шедеври української мурованої архітектури, побачити розкішні розписи та іконостаси церков, доторкнутися до лаврських святинь.

Також студенти відвідали один з найвідоміших у світі брендів української столиці, найбільший центр сучасного мистецтва в країні – «Пінчук Арт Центр». Виставки в ньому найчастіше провокативні, але саме тому популярність його зростає з кожним роком. Деміен Херст, Такаші Муракамі, Елтон Джон, Пол МакКартні, Джеф Кунс — ось лише неповний перелік культових діячів сучасного мистецтва, чиї виставки вже відбулися в залах, розташованих всередині старовинного міського кварталу, де «Пінчук Арт Центр» розміщується з 2006 року.

Засніжений Київ милує своєю красою. Напередодні новорічних свят на Софіївській площі величаво височіє зелена красуня. А перед нею – золотоверхий Михайлівський собор. Про їх історію екскурсантам розповіли студенти групи Т-4 Бабешин Михайло, Карбан Каріна та Тараненко Ольга.

Не хотілось прощатись з Києвом. Навіть не дивлячись на заметіль, хотілось ще довго милуватись старими та новими вулицями, вдихати аромат історії неньки-України.