Кілька днів тому у світі відзначали День захисту дітей. Сьогодні настав час згадати про тих дітей, яких захистити не вдалося.

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії запроваджено в 1983 році. Відтоді щороку 4 червня весь світ згадує про дітей, які постраждали внаслідок військових конфліктів і будь-якої іншої агресії. А таких дітей, на жаль, дуже багато.

В ООН називають шість найбільш поширених правопорушень стосовно дітей:

1. Вербування та використання дітей у воєнних діях.
  2. Убивства.
  3. Сексуальне насильство.
  4. Викрадення.
  5. Напади на школи й лікарні.
  6. Відмова в наданні гуманітарного доступу до дітей.

Мета цього дня: «відчути біль і страждання дітей усього світу, які зазнають фізичного й морально-психічного насильства».

На жаль, біль і страждання дітей – це те, що після початку бойових дій на сході стало частиною сьогоднішньої  України.

За даними моніторингової місії ООН на Сході України загинуло 147 дітей, поранено — 363 дитини. Близько 200 тисяч дітей в Україні є внутрішньо переміщеними особами. Статус дітей-жертв війни отримали 22 846 осіб.

Діти завжди були і  є найбільш вразливою й незахищеною категорією громадян. У сучасному світі особливо хочеться обмежити дитинство від всього руйнівного: від байдужості й жорстокості, від непотрібної інформації  й раннього дорослішання,  від війни й тяжких хвороб. Сьогодні, у Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії,  давайте згадаємо про право на дитинство! Тільки ми, дорослі, можемо зробити дитинство яскравим і безтурботним. Нехай кожна дитина відчуває себе захищеною, потрібною, любимою й безмежно щасливою !!!

1. P. S. В Україні діє національна гаряча лінія.

0 800 500 225 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Короткий номері 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів)