З 20 до 22 квітня юнаки І курсу спеціальностей «Товарознавство та комерційна діяльність», «Туристичне обслуговування», «Виробництво харчової продукції», «Бухгалтерський облік» взяли участь у навчально-польових зборах з навчальної дисципліни «Захист Вітчизни».

Протягом трьох днів першокурсники виконували завдання відповідно до тематичного плану навчально-польових зборів.

Заняття з військової топографії передбачало вироблення вмінь щодо орієнтування на місцевості; визначення горизонту за компасом, годинником, сонцем.

Під час занять з тактичної підготовки студенти дізнавалися про основні риси загальновійськового бою; види вогню і маневрів у бою; дії солдата в обороні; екіпіровку солдата; дії солдата в обороні та наступі; поняття про дії розвідувального дозору; дії солдата під час застосування зброї масового ураження; вибір вогневої позиції; дії з початком вогневої підготовки.

Наступного дня заняття з вогневої підготовки проводилося у тирі Черкаської автошколи ТСОУ з виконання вправ стрільби з автомата «Калашникова».

У військовій частині юнаки ознайомилися зі статутами ЗСУ, організацією внутрішньої та вартової служби; з призначенням, складом та озброєнням добового наряду роти, ознайомлення зі смугою перешкод.

Тактично-стройові заняття проводилися у заміській лісовій зоні «Дахнівка», де юнаки здійснили марш-кидок (3 км) на місце проведення заняття; відпрацьовували дії щодо риття шанців, орієнтування по азимуту, спостереження; виконували завдання в обороні та наступі; проводили розвідку та підготовку до оборонного бою у складі відділення.

Усі студенти відповідально і добросовісно виконували поставлені викладачем навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» Решетніковим С.М. завдання, адже вони добре розуміють, що формування у сучасних умовах високого рівня готовності до виконання вимог сучасної військової діяльності, всебічна підготовка до строкової військової служби спрямована на фізичний, вольовий і моральний розвиток особистості, формування готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій.