Навіки слава Україні, Героям слава на віки!

У ці квітневі дні Україна відзначає сьому річницю початку Антитерористичної операції на Сході країни та вшановує загиблих учасників АТО – захисників незалежності й територіальної цілісності нашої держави від російської військової агресії. 13 квітня 2014 року Рада національної безпеки та оборони України офіційно затвердила початок Антитерористичної операції на Донбасі.

Антитерористична операція стала першим кроком української влади до захисту суверенних кордонів та протистояння бойовикам на Сході.

Одними з перших вирушили на Схід черкаські прикордонники на чолі з Людиною-легендою – полковником Ігорем Федоровичем Момотом. Мобільні дії мотоманевреної групи стали справжньою проблемою для сепаратистів. Група полковника Момота майстерно вела бойові дії з бандами терористів, і керівництво служби визнало її найбоєздатнішою. Ігор Федорович загинув 11 липня 2014 року разом зі своїми бойовими побратимами, йому посмертно присвоєно звання генерал-майора.

Неоголошена війна забрала життя ще сімох оршанецьких прикордонників – жителів нашого міста: Віталія Вінниченка, Миколу Зайцева, Володимира Гречаного, Сергія Єпіфанова, Павла Лазаренка, Ігоря Петріва та Сергія Лифаря.

За те, щоб ми могли жити в мирі, віддали свої життя розвідники Ігор Бойко і Віталій Вергай, командири взводів розвідки Ярослав Чалий та Олександр Шаповал, полковник Головного управління розвідки Міноборони України В’ячеслав Галва.

За ці роки назви донбаських міст і селищ знають напам’ять у кожній черкаській родині. Із тривогою за життя наших воїнів проходить кожен прожитий день.

Не з кіно чи зі сцени театру, а зі зруйнованого вщент аеропорту Донецька, знаними на увесь світ стали українські кіборги, мужні і незламні до останнього подиху. Поміж них – троє наших хлопців – черкасців – капітан МВС Олексій Панченко, командир групи спеціального призначення, старший лейтенант Євгеній Подолянчук, боєць Андрій Терещенко…

Наші військовослужбовці продовжують брати участь у всіх операціях, що проходять на Сході України, відвойовувати у ворога кожен метр української землі.

Бібліотека Черкаського комерційного технікуму презентує книжково-журнальну експозицію «Навіки слава Україні, Героям слава на віки!», присвячену 7-й річниці АТО. Книги містять спогади військовослужбовців, які воювали у складі українських добровольчих формувань, розповідають про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Шануймо пам`ять про загиблих воїнів, вони для нас виборювали життя!