28 червня ми святкуємо 25-ту річницю Дня  Конституції України, визначну дату  нашої держави. Це  свято, історія якого почалася з 1996 року та супроводжувалась довгими обговореннями та дебатами. Тоді, чверть століття тому,  у ніч на 28 червня, парламент прийняв Конституцію незалежної України.

Цікаво, що Україна як незалежна держава прожила без власної Конституції практично п’ять років і стала останньою з пострадянських країн, в якій прийняли Конституцію – основу української держави, де написано, що країна існує для людей, а  не навпаки.

У 1996 році було створено спеціальну парламентську комісію під керівництвом депутата Михайла Сироти, якого вважають одним з «батьків» Конституції незалежної України.  Розгляд документа у Верховній Раді почався 27 червня, а контролював процес особисто тодішній Президент Леонід Кучма.

В ту ніч дискусія депутатів тривала протягом 23 годин, з 27 по 28 червня. А спікер Ради Олександр Мороз заявив, що депутати працюватимуть до тих пір, поки не буде прийнята Конституція. Тоді депутати врахували всі зауваження Президента України Леоніда Кучми та підтримали всі суперечливі статті проекту: про державні символи нашої країни, про державну українську мову, про право приватної власності.

28 червня о 9:20 відбулося голосування народних депутатів України за прийняття Конституції. За те, щоб прийняти Конституцію України, проголосували 315 депутатів; 36 — проти, 12 утрималися, 30 не голосували.

Після ухвалення Конституції Парламентарій урочисто вніс до зали синьо-жовтий державний прапор, тоді ж в українському Парламенті вперше пролунав національний гімн України.

Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Відзначаючи 25-ту річницю Конституції України, з метою виховання громадянських почуттів у студентської молоді, їх правового виховання, поваги й знання Основного державного Закону ,  в нашому навчальному закладі було проведено заходи: круглий стіл «Мої права — моє життя», у якому брали участь студенти груп ХТфб-1 та ХТфб-2,  відеоперерву «Конституція України – історія створення», працівниками бібліотеки технікуму книжкова виставка « Головний Закон України», дебати на тему:  «Я – громадянин».