2 лютого викладач української мови та літератури Козиряцька Н.А. та вихователь гуртожитку Титарчук Н.І. організували похід студентів Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу до Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка на перегляд моновистави «Анна Київська – королева Франції» за мотивами монографії Євгена Луняка «Анна Руська – королева Франції» та Велесової книги.

Молодша дочка князя Ярослава Мудрого вважалася надзвичайною в поєднанні розвинених розумових талантів і привабливої північной краси, така думка дійсно мала під собою всі підстави. Анна користувалася популярністю заморських владних фігур, але в кінцевому рахунку віддала свою руку королю Франції Генріху I з династії Капетингів вже після другої делегації послів, за згодою свого стратегічно розважливого батька.

Її називали втіленням мудрості та краси. До революції 1793 року усі французькі королі під час коронації присягали на Євангелії, яку Анна привезла з Києва. Вона вільно читала грецькою та старослов’янською і писала кирилицею та глаголицею, тоді як її чоловік – французький король – на свідоцтві про шлюб, замість підпису, поставив хрестик… Смілива, розумна та освічена королева значною мірою змінила хід французької історії, вона поступово стає співправителькою Генріха. Її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, Анна розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції — Анну Київську.

Глядачі з великим задоволенням спостерігали цікавий формат вистави, адже за жанром – це сповідь жінки, неординарної героїні.