Про проведення об’єктових тренувань з цивільного захисту

В рамках тижневика, присвяченого відзначенню в Україні Дня охорони праці в 2021 році, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 № 1400 «Про Положення, що визначає мету, завдання і організацію управління, склад сил та засобів, порядок їх взаємодії і діяльності  функціональної підсистеми навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях єдиної державної системи цивільного захисту», від 15.08.2016 № 974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів і установ системи освіти України» та з метою вдосконалення практичних навичок в організації оповіщення, організованого збору та евакуації працівників Черкаського комерційного технікуму, означених об’єктовим планом дій і планом реагування на надзвичайні ситуації, відпрацювання практичних дій особовим складом об’єктових формувань зв’язку і оповіщення, охорони публічного порядку, пожежогасіння, надання першої долікарської допомоги під час ліквідації умовної надзвичайної ситуації в технікумі 21 квітня 2021р. були проведені об’єктові тренування з цивільного захисту.

Проведенню заходу передував цільовий інструктаж учасників з питань охорони праці та тренування формувань цивільного захисту. Під час навчання були задіяні всі студенти та персонал технікуму. Відповідно до тактичного задуму у фоє навчального корпусу було виявлено підозрілий пакет з годинником. Черговий швейцар доповіла про знахідку директору та службам 101, 102, 103. За командою директора через радіовузол технікуму був поданий сигнал «Увага всім!». Евакуація персоналу та студентів розпочалася через запасні виходи у двір навчального закладу.

Під час евакуації пакет вибухнув та спричинив пожежу на площі 20 квадратних метрів. До гасіння за допомогою вуглекислотного вогнегасника та ствола від внутрішнього пожежного крана приступила добровільна пожежна дружина, через 5 хвилин до них приєдналося відділення рятувальників в ізолюючих апаратах зі стволом, поданим від автоцистерни Державного пожежно-рятувального загону № 2 Головного управління ДСНС України у Черкаській області. Пожежа була локалізована та ліквідована.

При шикуванні евакуйованих під час доповіді директору було виявлено відсутність чотирьох осіб. Рятувальники провели розвідку, знайшли та спільно з ДПД технікуму евакуювали потерпілих до розгорнутого біля гуртожитку медичного поста. Перенесення потерпілих здійснювалося рятувальниками різними способами. Медична ланка у складі фельдшера Давидович М.Т., викладачів Відьменко М.О., Дрогоман О.А., Бондар С.В. та трьох студентів виявила у евакуйованих черепно-мозкову травму, артеріальну кровотечу з кінцівки, розтягнення суглобу, закритий перелом передпліччя та надала травмованим вибухом першу долікарську допомогу.

Після відпрацювання дій щодо виявлення вибухонебезпечних предметів, евакуації та гасіння умовної пожежі в навчальному корпусі за командою начальника штабу ЦЗ Овчаренка О.Г. учасники навчань спільно з силами та засобами ДСНС приступили до гасіння реального вогню на тренувальному об’єкті вогнегасниками та водою з пожежного ствола від автоцистерни. Всі бажаючі змогли спробувати себе у гасінні вогнищ пожежі, а студенти продемонстрували своє вміння одягати протигази за командою «Гази!». Навчання продемонстрували готовність персоналу технікуму до дій при НС та в особливий період.

Інженер з ОП та БЖД — С.Гаркавий

Спеціально призначена особа з питань ЦЗ — В.Волобуєв