Відповідно  до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 № 627-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права» та з метою подальшого розвитку системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо формування рівня правової культури дітей, розвитку громадянських компетентностей студентської молоді, застосування у навчально-виховному процесі кращих європейських досягнень юридичної науки у Черкаському комерційному технікумі були розроблені заходи з проведення у 2016 році з 5 до 9 грудня Всеукраїнського тижня права.

Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння студента орієнтуватись у величезному потоці інформації. Основною метою тижня було: підвищити інтерес студентів до правознавства; розширити й поглибити знання та вміння  з даного предмету;  реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання. Проведення тижня права спрямовувалось на те, щоб поглибити знання студентської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей  тиждень — пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави.

У понеділок, 5 грудня була прослухана радіогазета на тему «З історії виникнення права». Студенти спеціальності «Соціальна робота» підготували стіннівки «Право в житті людини». На позачерговому зсіданні правового гуртка «Феміда» гуртківці обговорювали тему «Проблеми реформування соціальної політики в Україні», розробили інформаційні бюлетені «Права та обов’язки студентів», «Пенсії за віком в Україні» та провели опитування серед студентів щодо знань ними своїх прав та обов’язків. За результатами опитування виявилося, що переважна більшість чітко знає свої права та намагається виконувати обов’язки. Це свідчить про правове здоров’я української молоді.

У вівторок, 6 грудня під час проведення виховних годин відбулися бесіди на тему «Сила закону». Студенти обговорювали проблему злочинності серед молоді та шляхи її подолання. У читальній залі було проведено правову вікторину та книжкову виставку з правової тематики. Пріоритетом для будь — якої держави має бути дотримання прав і свобод людини, бо людина є найціннішим скарбом своєї нації. Проблемою гарантій прав і свобод є те, що Україна знаходиться ще в перехідному стані до соціальної, правової держави. Наша держава на сьогоднішньому етапі свого розвитку взяла шлях до входження в Європейський Союз. Тому під час проведення круглого столу на тему «Дотримання прав і свобод громадян України – запорука успішної євроінтеграції» учасники  обговорювали питання дотримання принципів прав людини в проекті євроінтеграції.

У середу, 7 грудня серед студентів технікуму було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Основи правознавства», переможницею якої стала студентка групи СП-4 Мойсеєнко Анастасія.

У четвер, 8 грудня відбулася зустріч студентів та викладачів з працівниками соціального захисту населення Соснівського району м.Черкаси «Порядок та умови нарахування субсидій».

9 грудня студенти мали можливість поспілкуватися  з учасником АТО, майором Національної гвардії України Посипайком Ю. П., який розповів про захист прав учасників антитерористичної операції та їх сімей.

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості студентів у вивченні правових дисциплін. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності студентів, поглиблювати та розширювати знання про їхні права. Робота щодо формування правових відносин продовжується надалі і сприяє розширенню правових знань учасників освітнього процесу, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.