«Шевченкове слово у віках не старіє…»

Тарас Григорович Шевченко – український поет і художник, прозаїк і етнограф, революціонер-демократ, який вільно писав як українською, так і російською мовами. За Шевченком і про Шевченка відзняли десятки фільмів. Його іменем названі десятки вулиць, навчальних закладів, бібліотек, театрів, музеїв. Його творчість є невичерпним джерелом досліджень істориків, літературознавців, художників, а його внесок у розвиток української культури неоціненний. Його твори перекладено понад 100 іноземними мовами. Саме Великому Кобзареві, як діячеві культури, встановлена найбільша кількість монументів, загалом їх до півтори тисячі у 36 країнах світу… Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

З нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка для пробудження національної свідомості студентів та працівників у Черкаському комерційному технікумі було проведено ряд заходів.

Під час радіогазет «Цікаві факти про Т.Шевченка», «Вічно житиме слово Кобзареве» студенти технікуму мали можливість почути цікаві факти про життя та творчість Тараса Григоровича Шевченка: дитинство та перші заробітки, шлях художника, жіноцтво у житті поета, період заслання.

Під час традиційного конкурсу читців-декламаторів творів Т.Шевченка студенти декламували вірші, уривки з його поем та крилаті вислови.

Цікавою була відеоперерва «Музеї Т.Г.Шевченка». Студенти  дізналися про історію видання збірки поета, джерела його творчості у різний період життя, про найцікавіші видання; простежили еволюцію ілюстрування шевченківських творів, а також побачили «Кобзарі» у перекладах мовами народів світу.

У затишній атмосфері відбулося засідання гуртка «Мовно-літературна скарбничка», на якому студенти демонстрували свої знання з творчості Т. Шевченка під час вікторини «Сторінки життя великого Кобзаря».

Також студенти технікуму та викладачі взяли участь у Всеукраїнському олайн марафоні пам’яті Т.Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря»  та челенджі # Шевченко — 207.

Популярність нашого земляка зростає з кожним роком. Тарас Шевченко існує поза часом. Він був актуальним два століття тому, а сьогодні він ще більше стає актуальнішим,  адже він є пророком, духовним батьком української нації.