18 жовтня 2016 р. у групі ВХП-16  проведена відкрита виховна година  на тему: “Слов’янські обереги: домовичок”.

Мета заходу – зацікавити студентів до вивчення історії слов’янських оберегів; дослідити їх сутність, прийоми виконання та виготовляти їх; прищепити повагу до культурних надбань українського народу; виховувати любов до праці майстринь із виготовлення оберегів, а також навчити всіх бажаючих виготовляти домовиків; розвивати художнє мислення та фантазію, увагу, пам’ять, творчі здібності та  естетичні смаки.

Виховна година складалась із двох блоків: теоретичного, де студенти  ознайомились з історією, видами слов’янських оберегів, прийомами виконання, ставленням до них  в наш час. Одним із найдавніших демонічних образів у багатьох народів є домовик (похатник, господар, хованець, служка, понічник). Але український домовик суттєво відрізняється від своїх «братів», створених уявою інших народів. Це аж ніяк не злий дід, а справжній хатній бог, охоронець домашнього вогнища та родинних святинь. Іноді його вважають істотою невизначеного роду (воно). Проте найчастіше домовик змальовується як невеличкий (вершків дванадцять заввишки) геть оброслий волоссям дідок. Він прискіпливо стежить за дотриманням родинних ритуалів, шануванням померлих і є, власне, посередником між домочадцями та їхніми предками. ІІ блок — практичний -це майстер-клас із виготовлення даного оберега, який проводила майстриня — Стоколос Ольга Олексіївна.

Студенти  разом із  викладачами  з великим задоволенням виготовляли домовиків, які стануть справжніми оберегами  їхніх осель!