СНІД не знає жалю й каяття

1 грудня наша країна відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Рішення відзначати цей день було прийнято у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоровя, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Щодня в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

ВІЛ та СНІД- це одна з найсучасніших проблем світу, тому цій темі присвячуються конференції та демонстрації щодо СНІДу та його профілактики. Не варто забувати, що ця хвороба смертельна, але вчені шукають спосіб як затримати хворобу.

У2020 році темою Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу є: «Припинення епідемії ВІЛ/СНІДу: стійкість і вплив». Черкаський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу долучається до цього важливого дня. У читальній залі бібліотеки коледжу організовано виставку-застереження «СНІД не знає жалю й каяття», присвячену Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.

Мета виставки: ознайомити студентів з проблемою широкого розповсюдження СНІДу в Україні, розглянути шляхи інфікування та профілактики ВІЛ-інфекції.

Кожна людина має усвідомити, що тільки дотримання моральних принципів поведінки, чисті шлюбні відносини, захищені сексуальні стосунки, відмова від наркотиків – основна запорука профілактики СНІДу.

СНІД — це страшна хвороба,

Давайте боротися, люди,

Вигукнем разом дружньо:

Цьому ніколи не бути,

Щоб помирали люди,

Хворіли маленькі діти.

Бо діти — це наше багатство,

Наші майбутні квіти.

Ми співчуваємо хворим,