Тиждень

спеціальності 231 Соціальна робота

З 19 квітня по 23 квітня  у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу проводився Тиждень спеціальності 231 Соціальна робота.

Соціальний працівник — професія людяності.

Соціальна робота з давніх часів існувала в людському суспільстві як допомога і взаємодопомога, спираючись на загальнолюдські духовні цінності. Саме такі цінності прищеплюють майбутнім соціальним працівникам у коледжі.

19 квітня відбулася зустріч студентів спеціальності «Соціальна робота» з т.в.о. директора Черкаського обласного Молодіжного ресурсного центру Оленою Левченко. Студенти дізналися про умови і принципи роботи центру, цілі його створення та реалізацію цікавих і потрібних суспільству соціальних проєктів. Дякуємо пані Олені за змістовну зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Викладачі загальноосвітніх дисциплін Козиряцька Н.А., Назаренко І.Л. організували та провели годину духовного відродження «Родинний етикет» з Катериною Вербівською. Студенти із задоволенням виконували різноманітні вправи: «Будинок, де живе щастя», «Моя ідеальна половинка», «Правила подружньої галантності», «Вчимося хвалити інших»; переглянули та обговорили відеоролик «Подружній етикет!».

У рамках тижневика циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін 20 квітня викладачі філологічних дисцииплін Козиряцька Н.А., Назаренко І.Л. провели вікторину «Чи знаєш ти Лесю Українку?»  Студенти першого курсу активно відповідали на питання про цікаві факти із життя та творчого шляху поетеси, розпізнавали за цитатами назви творів письменниці.

Вікторина привернула увагу студентів до життя і творчості Доньки української нації, допомогла згадати те, що вже вивчали на заняттях із української літератури.

Байдужих не було! Всі студенти були активними у вікторині і знаходили правильні відповіді на поставлені запитання.

Голова циклової комісії соціально-гуманітраних дисциплін Посипайко Т. В. організувала зустріч зі співробітниками поліції, які провели профілактичні бесіди зі студентами перших курсів.

Правоохоронці ознайомили студентів з відповідальністю підлітків за порушення закону, навчили розв’язувати конфлікти мирним шляхом, запобігати насильству, протидіяти боулінгу, роз’яснили, чим шкідливі наркотики і продемонстрували, як проводиться поверхневий огляд.

Також поліцейські наголосили про відповідальність підлітків перед законом та безпечні правила спілкування в соцмережах.

21 квітня відбулося спільне засідання гуртків «Мовно-літературна скарбничка» та «Мовний калейдоскоп», на якому студенти жваво обговорювали мовленнєву ситуацію на Черкащині, презентували повідомлення щодо запобігання поширення суржику в мовленні; ознайомилися з творчістю Валерія Маснюка. Його збірки — це своєрідні посібники з культури мовлення. Вірші-вузлики навчають, закликають не бути байдужими до мови, а частенько просто змушують усміхнутися.

З метою підвищити рівень поінформованості студентів спеціальності «Соціальна робота» щодо проблеми торгівлі людьми, а саме її основних понять, причин, та наслідків; сприяти формуванню відповідальної поведінки, викладачем фахових дисциплін Відьменко М.О. був проведений профілактичний квест «Безцінні».

Економічна криза, низький рівень доходів громадян, низька заробітна плата – ось деякі з причин, що спонукають молодь їхати за кордон у пошуку кращого життя. Часто спостерігаємо картину, коли не оформивши належним чином документи, не дізнавшись всю інформацію про запропоновану роботу, або довірившись знайомим чи родичам молодь їде за кордон. Деякі з них там вперше стикаються з проблемою торгівлі людьми. Це призводить до негативних наслідків.

З метою поглибити знання про поняття спілкування та конфлікт; навчитись використовувати у спілкуванні з іншими людьми тактику співробітництва; знаходити конструктивні способи вирішення проблемних ситуацій; ознайомити з методами розв’язання конфліктних ситуацій для студентів спеціальності «Соціальна робота» був проведений тренінг з теми «Попередження та розв‘язання конфліктів в студентському середовищі».

В кінці тренінгу студенти прийшли до висновку, що не треба дозволяти різним негараздам, закривати очі на радощі життя! Життя є для того, щоб радіти, і треба це зрозуміти зараз, бо потім може бути пізно…

19 квітня зустріч студентів спеціальності «Соціальна робота» з т.в.о. директора Черкаського обласного Молодіжного ресурсного центру Оленою Левченко

20 квітня вікторина «Чи знаєш ти Лесю Українку»

Година духовного відродження «Родинний етикет» з Катериною Вербівською