Традиції Дня сміху

 

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому 1-го квітня всі жартують, веселяться і влаштовують один одному смішні розіграші? Адже цей звичай існує не тільки у нас, а в багатьох країнах. Цей День не внесений ні в які календарі знаменних дат, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході.

Кожна людина любить пожартувати або розіграти кого-небудь, але один день на рік цим займаються абсолютно всі, від дитини до дорослого, від студента до ділової людини. Але ось чому цей день припадає саме на перше квітня, точно сказати ніхто не може. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика. Не виключено, що спочатку це свято відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов’язково супроводжувалося веселощами, жартами і розіграшами. Це свято божевілля зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня.

У різних країнах різне ставлення до цього свята. У одних «ловлять рибу», інші кепкують тільки до певної години, а деякі вважають цей день нещасливим.

У таких країнах, як Франція та Італія цей день називають «квітневими рибами». Діти та дорослі приклеюють рибки з паперу на спини своїх друзів. Коли об’єкт насмішок виявляє жарт на спині, йому кричать, що він попався на крючок.

У Німеччині довгий час цей день вважали нещасливим. За повір’ями сатана був скинутий з неба, а Юда народився саме в цей день. Для розваги німці розказують один одному неймовірні історії і дають незвичайні доручення. Наприклад, піти в аптеку і принести комариного жиру, синього снігу або голубиного молока. Дати таке нестандартне доручення, означає: «відправити у квітень». А того хто повівся, називають «квітневим дурником».

У Фінляндії схоже до Німеччини, розігрують переважно дітей. Фіни влаштовують своєрідний квест, відправляють діток, наприклад, за скляним плугом до сусідів.

У Англії прийнято дурити один одного, але тільки зранку, коли жертва повелася на розіграш, йому кричали: «Квітневий дурень». Британські жарти, як і весь їхній гумор дуже витончені. Один із таких цікавих розіграшів відбувся у 1698 році. У газеті було надруковано запрошення на миття левів у Тауері. Багато людей прийшло подивитися на дійство, яке не відбулося.

До Україні День дурня прийшов із Німеччини приблизно у 18 ст. За легендами у нас дівчата дурили людей в цей день, аби керувати майбутнім чоловіком.

1 квітня – чудовий привід, щоб улаштувати веселу вечірку з друзями! Для початку підійдуть забавні ігри, які познайомлять незнайомих і налаштують всю компанію на веселий лад.

Практично у всіх країнах світу всі з задоволенням жартують першого квітня над своїми друзями. Ви, звичайно, теж любите розігрувати батьків, друзів і навіть викладачів. Що ж, чому б і ні? Головне, пам’ятайте, що жарти повинні бути добрими. Є таке правило: найкращий жарт — це жарт, над яким голосніше за всіх сміється той, над ким пожартували.