24 квітня завершився  3-денний базовий тренінг за програмою  «Молодіжний працівник», організований Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром.

Реалізація Програми «Молодіжний працівник» розпочалася у 2014 році за підтримки Програми розвитку ООН України та у співпраці з Міністерством молоді та спорту України й Державним інститутом сімейної та молодіжної політики. Впровадження Програми «Молодіжний працівник» в Україні – це унікальна можливість підвищити професійний рівень представників державних службовців та громадських об’єднань, які працюють з молоддю, що сприятиме збільшенню кількості молоді, яка бере участь у формуванні молодіжної політики, та посилить на загальнодержавному рівні взаємодію державних та молодіжних громадських інституцій щодо соціального становлення молоді.

Доступність програми базується на принципах неформальної освіти, що робить її доступною для широкого кола представників суміжних галузей. Щоб пройти навчання за Програмою, не потрібно мати спеціальну освіту, рекомендаційні листи від керівництва, бути представником певних організацій тощо. Єдина умова до участі: досвід та бажання працювати з молоддю. Крім того участь у Програмі є безкоштовною, як для учасника, так і для організації, яку він представляє.

Програма «Молодіжний працівник» передбачає 3 види  тренінгів: 1-ий рівень – Базовий 2-ий рівень – Спеціалізований 3-ій рівень – Тренінг для тренерів.

Мета програми базового рівня — підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації задля підвищення ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.

Під час проходження базового тренінгу за програмою «Молодіжний працівник» використовувалися цікаві інтерактивні форми, засоби, методи роботи в команді.

В м. Черкаси, спільними зусиллями нашої групи на вулицях міста, було опитано 8 хлопців та 17 дівчат віком від 13 до 36 років.

Молодь відповідала на 5 питань:

1) Чим цікавиться?

2) Де проводить вільний час?

3) Чи долучаються до Громадських ініціатив?

4) Чого бракує в місті?

5) Чи відвідували МРЦ чи Амброс Хаб?

Черкаська молодь найбільше цікавиться спортом, подорожами, вивченням іноземних мов, прогулянками на природі. Вільний час проводять на природі, стадіоні, в гуртожитку, вдома. До громадських ініціатив долучається лише троє з опитаних, трапився нам і один член студентської ради, який нещодавно зареєструвався на участь в тренінгу «Антикорупційна школа». У місті бракує треків, скейт-парку, велосипедних доріжок, безкоштовних місць для збору молоді, одна дівчина назвала вуличну музику, одна — виставкові центри, ще одній бракує торгових центрів) усім студентам не вистачає стипендії). Де знаходяться Молодіжний ресурсний центр знали троє опитаних, Амброс Хаб — четверо.

У приміщенні Черкаської міської ради відбулися громадські обговорення: Удосконалення діяльності Молодіжної Ради за участю учасників тренінгу та представників від студентських рад, активістів навчальних закладів міста.

Дякую тренерам Володимиру Панченко та Олені Левченко  за організацію й змістовну насичену тренінгову програму і всім учасникам за те, що ми працювали разом.