Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія Голодомору хвилюватиме серця людей. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене  Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні»,  ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

З нагоди вшанування цієї трагічної дати в технікумі представлено книжково-журнальну експозицію «Україна 1932-1933 років. Голгофа голодної смерті».

Українські поети і прозаїки стали першими літописцями Голодомору, намагаючись осмислити катастрофу у слові – ще від часів, коли над правдою про Голодомор тяжів «культ мовчання». З плином часу з’являлися нові твори, нове осмислення фактів і наслідків штучного голоду; ці твори зроджувалися і в Україні, і поза нею. Художня правда про Голодомор почасти замінила історію, котра писалася і переписувалася… Але й література про Голодомор не стала надбанням широкого загалу – ні та, що створена в 30-ті роки, ні та, що з’являлася пізніше – аж до сьогодення. Весь масив творів про Голодомор в українській літературі досі не освоєний. Після того, як Україна стала самостійною державою, з’ясувалося, що творів таких існує дуже багато, а сам шерег авторів – нескінченний: В. Пахаренко, М.Хвильовий, Д. Міщенко, О. Кобець, А. Гудима, К. Ластівка, А. Мельничук, А. Любченко, А. Дімаров, О. Гончар, Є. Гуцало, П. Тичина, В. Сосюра, М. Негода, В. Козаченко, В. Захарченко… Прізвища письменників, котрі писали про голод і назви їх творів можна  озвучувати годинами….

Бібліотека пропонує книжкову виставку «Голодомор очима письменників України».

Сучасні письменники намагаються не тільки відобразити даленіючий у часі, але незмінно жахітний фактаж тих літ, а й відшукати ключі до нових питань. Осмислення найбільшої української трагедії минулого століття триває.

Ці питання – нові теми вже теперішніх творів про Голодомор. Про страх і совість, любов і ненависть, відчай і сподівання, пам’ять і безпам’ятство – про все, що вміщує людська душа.

Такі твори треба читати. Їх неможливо переповісти. Енергетика болю, що міститься в них, є тими цілющими ліками, які виліковують душі від байдужості, безпам’ятства і забуття. Цілющими ліками слів.

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам’ять про вбитих голодом.