17-18 травня в Черкасах відбувся Перший Всеукраїнський семінар «Кращі практики волонтерства UA». Більше 50-ти активістів з 19-ти областей України приїхали до Черкас аби поділитися досвідом та здобути нові навички з волонтерського менеджменту. Захід організовано Черкаським обласним молодіжним центром спільно з Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА за підтримки Мiнiстерства молоді та спорту України.

На цей семінар була запрошена керівниця волонтерського загону Черкаського комерційного технікуму Відьменко Марія Олексіївна та волонтери технікуму, які допомагали в організації заходів семінару.

Із привітальним словом виступив  директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов, який дав пораду молодим активістам та волонтерам, що не потрібно боятися звертатися до владних структур зі своїми ідеями та пропозиціями, а також зауважив на важливості участі молодих людей у суспільному та політичному житті.

На відкриття семінару завітав заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який  наголосив на важливості таких заходів для молоді та країни в цілому, адже вони сприяють залученню молоді до вирішення проблем громади та виховують особисту відповідальність, як основу громадянського суспільства. Також Олександр Ярема розповів учасникам семінару, що держава всебічно підтримує волонтерські та молодіжні ініціативи, сприяє розвитку лідерства й заохочує до державотворення.

Однією з головних цілей заходу було обговорити становлення волонтерства на законодавчому рівні. Тому учасники у невеликих групах обговорювали Закон України «Про волонтерську діяльність». Обговорення переросло у справжню дискусію, адже кожен мав свою думку щодо тієї чи іншої статті, проте учасники прийшли до спільної думки та презентували свої напрацювання.

На заході були присутні й іноземні спікери. Про те, як правильно викласти волонтерський досвід у резюме, розповідала волонтерка Корпусу Мира США В Україні Caterine Anadu. Вона хотіла донести до молодих лідерів основний меседж: «Волонтери повинні добре знати та чудово розуміти, навіщо вони займаються волонтерською діяльністю та як саме інвестиція їхнього часу та пророблена робота може відобразитися на житті громади».

Також безцінним досвідом волонтерства в Америці поділилася Samantha Danielle Alexander. Вона зупинилася на мотивації благодійної діяльності та залученні волонтерів до роботи, розповідала, яким чином можна долучитись до волонтерства у США.

А ось про європейський досвід та можливості волонтерства у Європі розповіла координаторка програми «Волонтери ООН в Україні» Зузанна Заланова.

Захід виявився інформаційно корисним, адже надав можливість впроваджувати почуте у своїй роботі та спробувати  імплементувати в Україні найкращі міжнародні практики та механізми роботи з волонтерами.