З 26 по 30 травня студенти спеціальності «Туризм» разом з викладачами Черкаського комерційного технікуму здійснили незабутню мандрівку до славетного міста Лева.

Вік-енд розпочався оглядовою пішохідною екскурсією центром міста, під час якої студенти змогли ознайомитися з такими визначними об’єктами:  Львівський оперний театр, Будинок вчених, Аптека-музей, пам’ятник Тарасу Шевченку з «Хвилею національного відродження»; сидяча статуя Свободи; пам’ятник бравому солдату Швейку – герою твору Ярослава Гашека; Народний дім – місце проголошення ЗУНР; Етнографічний та краєзнавчий музей та ін.

Екскурсанти пройшли місцями, якими ходили ноги чи не усіх королів Польщі та імператорів Австрії. У Львові виступав маестро Паганіні. Тут був граф Каліостро та Джакомо Казанова.

Львів унікальне місто в якому гармонійно поєдналися культури заходу та сходу. Протягом віків місто лева було під владою: Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Речі Посполитої, Австро-Угорської імперії. Кожен вносив свою лепту в його розвиток. А після 1356, коли польський король Казимир ІІІ надав Львову магдебурзьке право самоврядування, настали золоті часи в його історії. Львів став одним з найбільших і найбагатших міст Східної Європи. Певний час, через місто проходив шовковий шлях. За часи «мами австро-угорщини» місто сильно розширилось, було зруйновано міські мури, покращено інфраструктуру, Львів хотіли зробити по справжньому зразковим європейським містом.

Усі пам’ятки, а також історію, яку вони криють студенти почули та побачили наступного дня під час екскурсії «Середньовічний Львів», яку провів досвідчений екскурсовод. Наші майбутні фахівці з туризму мали можливість отримати майстер-клас у корінної жительки Львова, екскурсовода пані Наталії, щодо проведення тематичної екскурсії, проаналізували методичні прийоми показу і розповіді та техніку ведення пішохідної екскурсії.

Ця екскурсія була дуже насиченою та включала в себе ознайомлення з архітектурою та побутом міста 14-18ст.; огляд костелу єзуїтів св. Петра та Павла (17ст.), площі Ринок (своєрідний музей просто неба – всі 45 будинків на даній площі є пам’ятками архітектури); відвідини Кафедрального собору Римської католицької церкви (14-18ст.),  каплиць Боїмів та Кампіанів, Вірменський собор, Домініканський собор, огляд Бернардинського монастиря, історичного музею «Тронна зала Яна Собеського» з італійським двориком, Палац Бандінелі,  Королівська резиденція,  Єврейський квартал, синагога «Золота Роза», Арсенал, залишки середньовічного муру, комплекс Успенської церкви,  Королівський арсенал, Порохова вежа, пам’ятник Федорову.

Останній день неймовірної мандрівки розпочався з підйому на оглядовий майданчик міської Ратуші – башти міської мерії, звідки відкривається неповторна панорама середньовічних вуличок та почули дзвін головного годинника Львова – серця старовинного міста. Продовжилась подорож відвідуванням парку «Високий замок» із залишками замкової стіни та курганом, з якого відкривається панорамний вигляд на місто з висоти пташиного польоту.

На останок наші мандрівники відвідали незвичайне місце – Львівську копальню кави – єдина в світі копальня кави, де на очах у відвідувачів каву видобувають з під площі ринок; майстерні шоколаду та карамелі таринок народних промислів «Вернісаж», на якому кожен зміг вибрати для себе частинку Львова на пам’ять про цю подорож.

Мандрівка залишила приємні спогади у студентів та викликала бажання й надалі пізнавати неперевершені куточки нашої Батьківщини!