28 квітня 2016 року студенти технікуму взяли участь у IV Обласній студентській науково-практичній конференції «Їх імена славлять Черкаський край», яка проводилася на базі філії «Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Мета даної конференції – поглиблення краєзнавчої роботи про рідний край, адже окрасою нашої землі є її люди, які в усі часи національного розквіту, воєн і революцій, соціально-економічних негараздів віддавали свої життєві сили і творчий потенціал для розвитку своєї Батьківщини.

Для участі у конференції студенти Черкаського комерційного технікуму виступили з доповідями, у яких дослідили і проаналізували життєві та професійні досягнення наших земляків.

Студентка ІІ курсу групи ТО-5 Богдан Тетяна підготувала роботу «Іван Гуріненко – ім’я, гідне вдячної пам’яті». У своєму дослідженні Тетяна звернула увагу на ім’я людини, яка внесла вагомий внесок у розвиток Черкащини, але невиправдано призабута. Іван Гуріненко не був академічним ученим, проте займав своє місце, свою «екологічну нішу» і в пам’ятко охоронній справі, і в краєзнавстві, і в археологічній науці.

Студентка І курсу групи ТКД-45 Лисенко Альона досліджувала тему «Чорнобильська катастрофа – національна трагедія народу». У даній роботі Альона звернула увагу на те, що минуло 30 років, а чорний день Чорнобиля продовжує втручатися в життя людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув  безслідно, він розплодив по світу багато трагедій, проте завжди буде об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Скільки б років не минуло після тієї страшної трагедії, ми завжди будемо з вдячністю згадувати відважних і мужніх ліквідаторів, серед яких був полковник Волобуєв Володимир Йосипович, а нині працює архіваріусом та начальником штабу ЦО в технікумі.

Студент ІІ курсу групи ТКД-44 Микола Селянко досліджував тему «Відомий черкаський кухар». У своїй роботі Микола звернув увагу на життєвий і професійний шлях випускника Черкаського комерційного технікуму Крижанівського Андрія, який є відомим кухарем та головним технологом підприємств ресторанного господарства, що користуються популярністю серед жителів та гостей нашого міста. Своїм прикладом Андрій довів, що фортуна та успіх посміхається наполегливим.

Бажаємо нашим студентам надалі не зупинятися на досягнутому і надалі вивчати роботу в даному напрямку, брати за приклад життя наших земляків, продовжуючи їх працю для розвитку та добробуту рідного краю.