Життя на продаж

 

З ініціативи Європейського Парламенту 18 жовтня 2007 року був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Торгівля людьми вважається сучасною формою рабства і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Світова спільнота намагається боротися з цим явищем, але, не зважаючи на увагу міжнародних організацій до зазначеної проблеми, торгівля людьми останніми роками набула надзвичайного поширення.

З метою підвищення рівня обізнаності студентів щодо проблеми торгівлі людьми бібліотека технікуму 6 жовтня провела виховну годину з елементами тренінгу «Життя на продаж».

Студенти групи ХТф.б.-3 мали можливість отримати інформацію та взяти активну участь в обговоренні щодо розуміння суті «торгівля людьми», основних причин та форм сучасного рабства; шляхів запобігання потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми. Крім того, студенти моделювали варіанти безпечної та конструктивної поведінки в ситуаціях ризику стати «живим товаром» і висловлювали власне ставлення до торгівлі людьми як порушення прав людини та ганебного явища сучасності.

Після активного обговорення студенти зробили висновок, що найкраща протидія – це поінформованість людей. І такі прості речі як перевірка інформації про майбутню роботу та її умови за кордоном, іноді можуть вберегти життя.