Відповідно до постанови КМ України від 30.11.2000 р. № 1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей» та на виконання розпорядження Черкаської державної адміністрації від 29.03.2017 р. № 143 «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з юнаками у 2017 році» та згідно з програмою навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» у Черкаському комерційному технікумі були проведені навчально-польові збори з юнаками першого курсу усіх спеціальностей з 19 квітня по 21 квітня 2017 року.

Студенти вивчали тактичні основи загально-військового бою, дії солдатів в обороні та наступі в складі механізованого відділення, формували навички риття окопів, метання навчальних гранат на влучність. 19 квітня 2017 року  в кабінеті «Захисту Вітчизни» відбулася зустріч з майором служби з охорони правопорядку, учасником боїв за Дебальцево Байдою Олександром.

20 квітня 2017 року у тирі Черкаської автошколи студенти вчилися стріляти з малокаліберної гвинтівки (ТО3-8) та склали контрольні нормативи з даного розділу навчальної програми.

21 квітня 2017 року юнаки відвідали навчальний центр служби правопорядку, де ознайомились з правилами несення вартової та внутрішньої служби, зразками сучасної зброї, вдосконалили уміння та навички у розбиранні та збиранні автомата Калашникова, пістолетів тощо.